Güncel

Facebook'un Instagram'ı satın almasına karşı dava açıldı!

Instagram'ın satın alınması Federal komisyonu harekete geçirdi!


Geçtiğimiz haftalarda Facebook cephesi son zamanların en popüler sosyal ağ uygulamalarından olan Instagram'ı satın alacağını açıklamış, 1 milyar doları gözden çıkardığını ortaya sürmüştü.

Instagram bildiğiniz üzre ilk olarak Apple'ın iOS işletim sistemi için üretilmiş olup, iOS'lu telefonların vazgeçilmez yazılımları arasına girmiştir. Uzun bir süre sonra Android'e geleceği müjdesi verilen ve çok kısa bir süre sonra olaylı bir şekilde karşımıza çıkan yeni Instagram Android platformuna geldikten sonra tüm dünyada en çok kullanılan uygulamalar arasına girdi.

1337430705_instagramfacebook.jpg

Facebook'un son derece popülerleşen bu uygulamayı satın alma kararı Amerikan Federal Ticaret Komsiyonu tarafından geçtiğimiz günlerde dava edildi. Facebook'un popüler Instagram uygulamasını satın alma stratejisinin davalık olmasındaki en büyük sebeplerden birisi de tekelleşme'ye gidildiğinin düşünmesi olarak karşımıza çıkıyor.  Amerikan Federal Ticaret Komisyonu her ne kadar 68.2 milyon doların üstünde uygulasa da bu tarz uçuk rakamlarda da araya girme durumunda kalıyor.

*Davanın 1 yıl süreceğinden endişelenen Facebook cephesinin Instagram'ı tam anlamıyla satın almama konusu sürüyor.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.