Facebook'ta aslında iki mesaj kutunuz var ve pek çok kişi ikinci mesaj kutusunun farkında bile değil ve oraya gelen mesajlar var!

Facebook'ta iki tane mesaj kutusu var

Facebook'taki ikinci 'Gelen Kutu'su arkadaş olmadığımız kişilerden gelen mesajların düştüğü yer. Arkadaşınız olmayan kişilerden gelen mesajları, davetleri kaçırmamak için zaman zaman 'Mesaj İstekleri' ikonunu mesajlar bölümü üzerinden tıklayın.

Facebook hesabınıza hangi cihazlar giriyor?

Çok ama çok önemli... Facebook hesabınızı belki de bir başkası kullanıyor! Bunu anlamak için Ayarlar > Güvenlik ve Giriş'e girin. Burada hesabınıza giren cihazları dakika dakika görebilirsiniz. Tanımadık cihaz veya konum varsa tehlike çanları çalıyor demektir!

Hesabını çaldırma ihtimaline karşılık güvenilir arkadaş belirleme

Çok az bilinen bir Facebook özelliği... Güvenilir kişilerin, hesabınıza erişmekte güçlük çekmeniz durumunda size güvenli bir şekilde yardımcı olabilecek, seçtiğiniz arkadaşlardan oluşuyor. Ayarlar altından 3 kişi belirleyin, ama çok güvendiğiniz isimler olmasına dikkat edin.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.