Güncel

Fark yaratacak “Şey”i bul, 5.000 dolarlık hibenin sahibi ol!

Sosyal teknolojiler ve sivil uygulamalar tüm dünyada milyonlarca kişi tarafından kullanılmaktadır

Fark yaratacak “Şey”i bul,  5.000 dolarlık hibenin sahibi ol!

hings, teknoloji alanında uzman kişilerin, önemli toplumsal sorunlara sosyal teknolojik çözümler ürettikleri ve sosyal açıdan fark yaratan kişilerin ilham aldıkları bir alan. Things, değişimin yaşandığı bir alan. Things sosyal değişim için sosyal teknolojiyi mümkün kılan ve destekleyen bir alan.

1414758580_gorsel.jpg

Techsoup Europe ve Toplum Gönüllüleri Vakfı’nın ortaklığı ve Mott Foundation’ın desteği ile hayata başlayan “Things” sosyal teknolojinin sosyal değişim için sunduğu araçlar ile ilgilenen STKlar, aktivistler ve farklı disiplinlerden kişiler arasında ilişki geliştirme amacı ile yola çıkmış olan bu projenin tanıtım filmini aşağıdan izleyebilirsiniz.

Sosyal teknolojiler ve sivil uygulamalar tüm dünyada milyonlarca kişi tarafından kullanılmaktadır.

“Things Challenge”

1414758594_surec.jpg

9 Ekim-5 Kasım tarihleri arasında teknoloji aracıyla fark yaratmak isteyen kişi ve oluşumlar yourthings.org web sitesinde üzerinde fikirlerini sunabilecek.

  • Yarışma gönderilen fikirler jüri tarafından değerlendirilecek ve içerisinden 7 fikir seçilecek (Kasım sonu jüri tarafından seçilen projeler açıklanacak).

  • Seçilen fikir sahiplerine Things ekibi mentor ve uzman desteği sağlayacak.

  • Fikir sahipleri 13-14 Aralık’ta Mentor desteğiyle düzenlenecek Hackathon‘da tasarımcı ve yazılımcı ile birlikte projelerinin demosunu hazırlamaya çalışacak.

  • Hackathon’da hazırladığı projeler Things web sitesinde yayınlanacak ve 2 haftalık oylama süreci Ocak ayında başlayacak.

  • En çok oy alan 3 proje 5.000$ hibe ve 3 aylık inkübasyon süreci ile desteklenecek.

Proje kapsamında planlanan aktiviteler:

  • Buluşmalar: Sosyal teknoloji ve sosyal değişim hakkında aylık buluşmalar

  • Blog: Dünya’nın ve Türkiye’den sosyal teknoloji haberlerini yaygınlaşması

  • Challenge: Teknoloji aracılığıyla bir fark yaratmak ve içinde yaşadığın topluluğun sorunlarını teknoloji ile çözmek isteyenler için bir destek ve hibe programı.

  • Kamp: Gençler, programcılar, gençlik STK’ları katılımıyla gerçekleşen konferanstan oluşmaktadır.

Yorumlar
Eylul
Özür dilerim ama sanırım anlayamadılar soruyu .acilen androidin yapicisi ödevimm için gereklidir
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.