Güncel

Fatih Projesi start verdi

Fatih projesi kapsamında 165 adet ilk tablet bilgisayarlar Başbakan R. Tayyip Erdoğan'ında katıldığı törenle Balıkesir'de Rahmi Kula Anadolu Lisesi'nde dağıtıldı.1328567042_tablet7.jpg

Proje kapsamında ikinci dönemin ilk gününde, dört sınıfta 120 öğrenci ve 45 öğretmene tablet bilgisayar dağıtıldı. Proje kapsamında ayrıca okullara akıllı tahtalar yerleştiriliyor. Her derslikteki akıllı tahtada, en az 10 megabitlik internet bağlantısı bulunması planlanıyor. Öğrenciler, kesintisiz internetle akıllı tahta uygulamasından yararlanabilirken tablet bilgisayarlarını da eğitimlerinde kullanacak.

1328567303_2h6tk.jpg

Konu hakkında açıklama yapan Balıkesir İl Milli Eğitim Müdürü İbrahim Aydın, projede görev alacak öğretmenlerin üç aylık eğitime tâbi tutulduğunu kaydetti. Aydın, "Çocuklar, ücretsiz sahip olacakları tablet bilgisayarları evlerine götürebilecek. Öğrencinin bulunduğu sınıfın ders kitapları yüklenecek. Akıllı tahtalarla tablet bilgisayarlar etkileşimli olacağı için ders de etkileşimli işlenecek." dedi. Bu yöntemin dünyada ilk olduğuna dikkat çeken İl Milli Eğitim Müdürü Aydın, tablet bilgisayarlarda özel bir eğitim programı yer alacağını anlattı: "Özel olarak geliştirilen z-kitap (zenginleştirilmiş kitap) bulunacak. Dijital ortamdaki ders kitaplarının öğretim programları esas alınarak animasyon, görüntü, ses, fotoğraf, harita, grafik, tablo gibi öğeleri de içerecek. Tablet bilgisayarlarda, müfredatla ilgili bütün programlar bulunacak." Daha sonra

1328567312_2h6vu.jpg

Balıkesir'de 2011-2012 eğitim öğretim döneminin aksaksız başladığını da söyleyen İbrahim Aydın, "255 bin öğrenci ve 13 bin öğretmenimiz, ikinci yarı eğitim öğretim dönemine başladı. Kurumumuza 896 birim bağlı. Bunlar arasında ilköğretim okullarından tutun da ortaöğretim ve Halk Eğitim merkezleri de bulunuyor.

1328567312_2h6vu.jpg

Artık eğitim anlayışı sadece çocuk ve gençlere yönelik değil, toplumun her kesimine hitap edecek bir hal aldı. Balıkesir'de 1 milyon 154 bin kişi yaşıyor. Her bir insanımızın kurumumuzla etkileşim halinde olmasını hedefliyoruz. Eğitim süreci ömür boyu sürüyor, biz bu anlayışı hayata geçirmek istiyoruz." şeklinde konuştu.

1328567324_2h6vb.jpg
Yorumlar
Misafir
Gerçekten çok güzel bir proje beni heyecanlandırıyor.
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.