Güncel

FBI dan Anonymous şüphelilerine baskın

FBI?dan Anonymous şüphelilerine baskın: 14 gözaltı


FBI'dan Anonymous şüphelilerine baskın: 14 gözaltı

ABD Federal Soruşturma Bürosu (FBI), New York kentinde, bilgisayar korsanları grubu Anonymous'un üyeleri tarafından kullanıldığından kuşkulanılan 3 eve baskın düzenledi.

Rooklyn ve Long Island'daki evlerde bulunan bilgisayarlarda ve bilgisayarlarla ilgili cihazlarda incelemeler yapıldı. Bazı cihazlara el kondu. Kimsenin gözaltına alınmadığı bildirildi. FBI Sözcüsü Peter Donald, baskınların, devam eden bir soruşturmayla bağlantılı olduğunu söyledi.

Anonymous'un son eylemi, bu ay Apple firmasının sunucularına sızdığını açıklaması olmuştu. Grup aralık ayında da internetten rahatça bulunabilen bazı yazılımları casus kullanarak Mastercard ve Visa firmalarının internet sitelerini geçici olarak çökertmişti

14 KİŞİ GÖZALTINA ALINDI

ABD Federal Soruşturma Bürosu'nun (FBI), New York kentinde, bilgisayar korsanları grubu Anonymous'un üyelerinin kullandığından kuşkulanılan evlere baskın düzenlediği soruşturmanın diğer eyaletleri de kapsadığı, en az 14 kişinin gözaltına alındığı bildirildi.

Güvenlik kaynaklarının verdiği bilgiye göre, gruba karşı geniş kapsamlı bir soruşturma başlatılmış durumda.

Gözaltıların Kaliforniya, Florida ve New Jersey'de yapıldığı, New York'ta baskın düzenlenen nokta sayısının 6 olduğu kaydedildi.
Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.