Güncel

Fenerbahçe arama motoru olarak Yandex'i seçti!

Rus arama motoru Yandex, Fenerbahçe spor klübunun sponsoru oldu.

Fenerbahçe arama motoru olarak Yandex'i seçti!

Türkiye'nin en köklü spor kluplerinden olan Fenerbahçe, yeni bir anlaşmaya gitti. Aziz Yıldırım ile Yandex Türkiye Yönetim Kurulu Başkanı ve CEO'su Mehmet Ali Yalçındağ, Fenerbahçe Şükrü Saracoğlu Stadı 1907 Tribünü'nde düzenlenen törende, sponsorluk anlaşması imzaladı.

Ulusal futbol ligi maçlarında geçerli olmak üzere forma reklamı için Yandex Türkiye ile 3 yıllık anlaşma yaptıklarını aktaran Aziz Yıldırım, şöyle konuştu:

"18 senelik başkanlık dönemim boyunca gücümü hep yönetimimden aldım. Sow transferi hariç dışarıdan destek almadık. Transfer ve tesisleri kendi imkanlarımızla yaptık. Bunu yaparken de gücümüzü taraftarımızdan aldık. Taraftarın maddi katkılarıyla yaptık. Bu sene de transferleri kulübün imkanlarıyla gerçekleştirdik. Ne Aziz Yıldırım'dan, ne yönetim ne de dışarıdaki zengin Fenerbahçeliler'den destek alındı. Sadece Ülker'le büyük bir anlaşma yaptık. Bazı şirketlerle de sponsorluk anlaşmalarımız var. Bunların üstüne de Yandex'le anlaşma yaptık."

1439896324_img20150818140639.jpg

Fenerbahçe taraftarlarının internetten Yandex arama motorunu kullanarak kulübe 100 milyon dolar katkı yapabileceğini vurgulayan Yıldırım, "Fenerbahçe taraftarı kullanım detaylarını yerine getirirse, Yandex'ten 100 milyon dolar katkı sağlanabilir. Bu 100 milyon dolar da Messi, Ronaldo transferi demektir. Başkan olduğum sürece buradan gelecek parayı Fenerbahçe taraftarının istediği transferleri yaparak harcayacağım. İbrahimovic, Robben, bir kademe ilerisi Messi, Ronaldo... Bu projeyle bu isimler hayal değil" şeklinde konuştu.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.