Güncel

Fenerbahçe stadı Türk Telekom ile 4.5G’ye kavuşuyor!

Şükrü Saracoğlu, Türk Telekom Grubu altyapısı ile Türkiye’nin 4.5G’ye hazır ilk stadı oluyor

Fenerbahçe stadı Türk Telekom ile 4.5G’ye kavuşuyor!

Türk Telekom Grubu, Türkiye’de futbolseverleri bir ilkle daha buluşturuyor. Fenerbahçe Şükrü Saracoğlu Stadı, Türk Telekom Grubu’nun üstün teknolojisiyle baştan aşağı yenilenmiş Wi-Fi ve 4.5G’ye hazır mobil internet altyapısı ile Türkiye’nin en akıllı stadı oluyor. Hızlı ve kesintisiz internetten, eğlenceli uygulamalara, güvenilir bağlantıdan kaliteli iletişime kadar birçok hizmetin bir arada sunulacağı bu yeni nesil statta, Fenerbahçe taraftarının maç keyfi yeni bir boyut kazanacak.

Fenerbahçe Şükrü Saracoğlu Stadyumu Türkiye’nin en akıllı ve 4.5G teknolojisine hazır ilk stadı oluyor. Türk Telekom Grubu’nun üstün teknolojisi ile baştan aşağı yenilenen internet altyapısı sayesinde, Fenerbahçe taraftarları için statta maç keyfi yeni bir boyut kazanacak. Yeni nesil statta hızlı internetten eğlenceli uygulamalara, güvenilir bağlantıdan kaliteli iletişime kadar birçok hizmet bir arada sunulacak.

Futbolseverleri Türkiye’de gerçek anlamda ilk kez ‘en akıllı stat’ kavramıyla tanıştıracak olan dev projenin detayları, Türk Telekom Grubu Bireysel İş Birimi CEO’su Erkan Akdemir ve Fenerbahçe Spor Kulübü Asbaşkanı Önder Fırat’ın katıldığı törenle kamuoyuna duyuruldu.

Nani kadar hızlı internet, van Persie kadar kaliteli iletişim

1439534790_1607201516233374763622.jpg

Fenerbahçeli taraftarlar, Türk Telekom Grubu’nun yeni nesil altyapı hizmetleri ile statta, Nani kadar hızlı internet, van Persie kadar kaliteli iletişim ve Volkan kadar güvenilir bağlantı imkanına sahip olacak. Statta bulunan on binlerce taraftar aynı anda kesintisiz telefon ve internet hizmetinin yanı sıra sorunsuz bir şekilde sosyal medya paylaşımında bulunup, interaktif uygulamalar ile Meireles kadar renkli ve eğlenceli bir 90 dakika geçirebilecek. Üstelik Fenerbahçe taraftarı, Türk Telekom Grubu’nun teknolojisi sayesinde, bu eşsiz deneyimi herkesten önce yaşayacak. 

Erkan Akdemir: Şükrü Saracoğlu’nu Türkiye’nin en akıllı stadı yapıyoruz

Törende bir konuşma yapan Türk Telekom Grubu Bireysel İş Birimi CEO’su Erkan Akdemir; Türk Telekom Grubu olarak, teknolojideki liderliklerini, spora olan tutkularıyla aynı potada eriterek çok değerli bir projeyi hayata geçirdiklerini belirtti. “Teknolojik altyapımız ile Türkiye’de bir ilke daha imza atarak Fenerbahçe Şükrü Saracoğlu Stadı’nı Türkiye’nin ilk, dünyanın ise sayılı ‘en akıllı statlarından’ biri haline getirmenin adımlarını attık” diyen

1439534950_fenerbahce-spor-kulubu-asbaskani-onder-firat-turk-telekom-grubu-bireyse....jpg

Akdemir sözleri şöyle sürdürdü:

Bu statta artık hızlı ve kesintisiz internetten eğlenceli uygulamalara, güvenilir bağlantıdan yüksek kaliteli iletişime kadar birçok hizmet bir arada sunulacak. Üstelik Türk Telekom Grubu teknolojisi ile Fenerbahçe taraftarı bu eşsiz deneyimi herkesten önce yaşayacak. Çok kısa bir sürede tamamlanacak uygulamalarımızla birlikte Fenerbahçe Şükrü Saracoğlu Stadı, sadece ülkemizin değil, dünyanın en modern statlarından biri haline gelecek.”

Önder Fırat: Fenerbahçe camiasına yakışan bir iş oldu 

1439534963_turk-telekom-grubu-bireysel-is-birimi-ceosu-erkan-akdemir-fenerbahce-s....jpg

Türk Telekom Grubu ‘Yeni Nesil Stadyum’ projesinin taraftarlar için zengin bir deneyim ve kulüp içinse yeni fırsatlar sunacağını belirten Fenerbahçe Spor Kulübü Asbaşkanı Önder Fırat Bundan 10 yıl önce, içinde bulunduğumuz ve Fenerbahçe’nin kalbinin attığı bu stadyumu, modern bir stadyuma dönüştürerek bir ilki gerçekleştirmiştik. Bugünse, burada yeni nesil bir stadyumun müjdesini vermek üzere toplanmış bulunuyoruz. Stadımız, bir kez daha bir dönüşüm geçiriyor. Son dönemde, sessiz sedasız yürüttüğümüz kapsamlı bir proje ile büyük taraftarımıza yeniden ve gene ilkleri yaşatacak, çok farklı deneyimler sunacak dijital bir altyapı oluşturuyoruz. Türk Telekom Grubu teknolojisi ile taraftarımızın maç günü heyecanını ve coşkusunu yeni bir seviyeye taşıyor, standartları yeniden yükseltiyoruz diye konuştu.

 

Dünyanın akıllı statlarından biri

Fenerbahçe Şükrü Saracoğlu ‘Yeni Nesil Stadyum’ Projesi, Türk Telekom Grubu’nun teknolojik çözümleri sayesinde taraftarlara, maç heyecanı ile gol sevincini daha coşkulu yaşamaları ve bu coşkuyu internet üzerinden paylaşmaları için pek çok yeni ve eşsiz uygulama sunuyor. Stada kurulan Wi-Fi altyapısı ile Fenerbahçeliler maç öncesi ve maç anında kesintisiz bir şekilde internete girip uygulamalardan faydalanabilecek. Ayrıca stadın, 4.5G ve diğer yeni nesil teknolojilere uyumlu mobil şebeke altyapısıyla taraftarlar akıllı telefonları üzerinden de hızlı ve kesintisiz internet deneyimi yaşayacak.

 

Kesintisiz bağlantının yanı sıra yenilikçi uygulamalarla, futbolseverlerin stat içinde daha kolay ve rahat hareket etmeleri sağlanacak. ‘Resmi Takım’ ve ‘Stadyum’ uygulamaları kapsamındaki özel içerikler, interaktif etkinlikler, yarışmalar ve çeşitli sürprizler ise projenin ilk aşamasında futbolseverlere sunulan yenilikler arasında yerini alacak.

Daha konforlu ve eğlenceli bir stadyum deneyimi

Stadyum uygulaması ile alışılagelmiş maç atmosferi tamamen değişerek, yeni nesil mobil çözümler ile tüm taraftarların maçın coşkusuna her an dâhil olabilmeleri sağlanacak. Taraftarlar maç öncesi karşılaşma ile ilgili önemli bilgileri alarak stat atmosferine hazırlanacak. Statta taraftarlar, kişiye özel karşılama mesajları ile karşılanacak, ‘sanal tur’ uygulaması ile dijital stat turu yapabilecek. Uygulama ile taraftarlar koltuklarını ve yemek alanlarını kolaylıkla bulabilecek, yemek siparişinde bulunabilecek, stat içindeki kameralardan büfelerin önündeki kuyrukların uzunluğunu, kapı yoğunluğunu görebilecek.

Yeni Nesil Stat Uygulaması kapsamında, stattaki seyirciler, maç öncesi ve sonrasında statta yapılacak yarışma, oyun, quiz gibi çeşitli aktivitelere interaktif bir şekilde katılabilecek. Statta, 500’ün üzerinde dijital ekran bulunacak ve ‘Stadyum Uygulaması’ ile stattaki bu ekranlar konuşabilecek. Taraftarların uygulama üzerinden gönderdikleri postlar, fotoğraflar, mesajlar tüm ekranlarda yayınlanacak. Dev ekranlar üzerinden taraftarlarla iletişime geçilip farklı uygulamalarla ses rekoru denemeleri, tezahürat paylaşımları, ödüllü oyunlar ve yarışmalar düzenlenecek.

Taraftar uygulaması ile stat dışında da renkli bir dünya

‘Resmi Takım Uygulaması’ ile taraftarlar, Fenerbahçe hakkındaki son dakika haberlerine, istatistiklere, puan durumu, canlı anlatım gibi takım ile ilgili tüm haberlere ulaşabilecek. Ayrıca uygulama içinden sağlanacak özel bir alan ile takım ile ilgili hiçbir yerde bulunmayan özel bilgilere, fotoğraf ve video görüntülerine ulaşabilecek. Uygulamayı kullanan taraftarlar birbirleri ile uygulama üzerinden iletişime geçebilecek, mesajlaşabilecek. Takıma özel hazırlanan oyunlar ile eğlenceli bir deneyim yaşarken, anlık bildirimler ile yapılacak anket/quizlere katılarak takımdan özel hediyeler kazanma fırsatı yakalayacak.

400’den fazla noktadan kapsama sağlanacak

Fenerbahçe Şükrü Saracoğlu Stadyumu’na kurulan 4.5G’ye hazır mobil ve baştan aşağı yenilenmiş Wi-Fi şebekesi ile stat içerisinde 400’den fazla noktadan kapsama sağlanacak. 50 binden fazla kişi, kesintisiz bir internet deneyimine sahip olabilecek.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.