Güncel

Ferrari SP38 sonunda yüzünü gösterdi!

Ferrari, en özel müşteri için ürettiği Deborah lakaplı otomobil, sonunda yüzünü gösterdi.

Ferrari SP38 sonunda yüzünü gösterdi!

Ferrari'nin en özel müşterilerinden biri için geliştirilen, Deborah lakaplı türünün tek örneği SP38, aslında bir dizi estetik müdahale ile çok daha çekici bir coupe haline gelen bir 488 GTB. Peki ya bir Spider olsaydı? 

Macaristan’dan X-Tomi Design da bu soruyu cevaplamaya karar verdi ve aracın tavanını keserek 488 Spider’ı temel alan benzersiz bir şey ortaya çıkardı. Kısacası şuan da karşınızda gördüğünüz araç, Ferrari'nin araçlarının bir karması.

Ancak ne yazık ki böylesi bir otomobilin üretime girme şansı yok denecek kadar az diyebiliriz. Çünkü Ferrari muhtemelen bir başka müşterisi için daha aynı şeyi yapmayacak. Bir 488 GTB şasisi ve şanzımanı kullanan bu aracın tasarımında, Ferrari’nin tüm tarihinden esintilere yer verilmiş.

En çok da ikonik F40 süper otomobili göz önüne alınarak hazırlanan bu muhteşem tasarım, 3 katmanlı metalik kırmızı rengi ile anında dikkatleri çekmeyi başarıyor.

Ön bölümünde kendini gösteren ince farları ve agresif yapılı karbon fiber tampon eklentisi araca ciddi bir karakter sağlıyor. Arka bölümde de yeni jenerasyon modellerinde görmeye çok da alışık olmadığımız kapalı bir yapıyla tamamlayan Ferrari, egzoz çıkışlarına ise entegre şekilde yer veriyor. SP38’in kaputunun altında 3.8 litrelik çift turbolu bir V8 motor yer alıyor ve bu ünite 710 beygir güç üretiyor.

Tüm bunların dışında aracın kime ve ne kadara gideceği henüz netlik kazanmış değil. 

Yorumlar
Sss
Ön taraf lamborghini
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.