Fiat Egea törenle banttan indirildi - Page 1

Yaklaşık bir yıl önce Amerika'ya ihraç edilmeye başlanan Doblo'nun yenilenmesiyle başlayan yatırımlarına hız kesmeden devam ettiklerini belirten Koç Holding Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa V. Koç şunları söyledi:"Türkiye'nin istikrarlı büyümesi için kalıcı sanayi projelerine ihtiyacı var. Sanayi yatırımlarının artması ve bu alandaki adımların çok boyutlu düşünerek atılması büyük önem taşıyor. Sanayi projelerinin, iç pazarın yanı sıra ihracata yönelik olarak geliştirilmesi, bunlarla birlikte ilave istihdam da yaratması gerekiyor. Bugün de bu modele örnek niteliğinde olan Türkiye'nin en büyük sanayi yatırımlarından biri için buradayız."

Fiat Egea törenle banttan indirildi - Page 2

Ortakları Fiat Chrysler ile birlikte geliştirdikleri 'Egea' projesinin ilk modelinin üretimini başlatmaktan mutluluk duyduğunu vurgulayan Koç, sözlerini şöyle sürdürdü:

Fiat Egea törenle banttan indirildi - Page 3

"Fiat Egea'yı 'akıllı bir proje' olarak değerlendiriyorum. Akıllı çünkü çok sayıda araştırma yapılarak, Türkiye'nin beklentilerine uygun ve geniş kitlelerin ulaşabileceği otomobil olarak geliştirildi. Türk tüketicisini odağına alarak, tasarlanan yeni modelimize isim verirken Ege Denizi'nden esinlendi. Akıllı bir araç. Çünkü iç pazarın yanı sıra batı ve doğu Avrupa müşterisine de hitap ediyor. Avrupa Ortadoğu ve Kuzey Afrika'da 40 ülkeye ihraç edilecek. Aynı platformda sedan dışında hatchback ve station vagon olmak üzere bu büyük oranını ihraç edeceğimiz iki ayrı araç daha üretilecek. Türkiye'den dünyaya açılan bu çaptaki ilk binek araç projesi Egea'nın her anlamda çok başarılı olacağına yürekten inanıyorum. Sevgili dostum Sergio Marchionne ile birlikte Egea'yı bir kaç hafta önce test ettik. İkimizde çok memnun kaldık. İç ve dış tasarımı mükemmel, geniş iç hacme sahip tam bir aile aracı. Bu projeye başından beri destek verdiği için ona da gıyabında şükranlarımı sunmak istiyorum."

Fiat Egea törenle banttan indirildi - Page 4

YENİ MODELLERE YAPILAN YATIRIM MİKTARI 1.5 MİLYAR DOLARI AŞTI

Koç Holding ve Fiat Chrysler'in uzun yıllara dayanan güçlü ortaklığı ve TOFAŞ'a duydukları güven sayesinde yeni modellere yaptıkları yatırım miktarının 1.5 milyar doları aştığını vurgulayan Mustafa V. Koç, bu yatırımların önemli bir bölümünün Ar-Ge ve inovasyona ayrılmış olmasını da çok değerli bulduğunu vurguları. Koç şöyle konuştu:

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.