Güncel

FIFA 2014'ün final maçı 4K olarak yayınlanacak!

Dünyada bir ilk gerçekleşecek!

FIFA 2014'ün final maçı 4K olarak yayınlanacak!

Kamera dünyası ilkleri yaşamaya devam ediyor. Yüksek çözünürlüklü Full HD görüntülerin henüz net bir şekilde hayatımıza oturmadığı 21. yy'da 4K çekim özelliklerine sahip yeni telefonlar ve televizyonlarda görülmeye başladı. Özellikle Samsung'un geçtiğimiz haftalarda tanıttığı Galaxy Note 3 modelinde bulunan 4K video çekim özelliği mobil dünyaya da ilki yaşatmıştı.

Mobil dünyada durum buyken, TV dünyasında 4K videoları oynatabilen multimedya TV'ler yavaş yavaş raflardaki yerlerini almaya başladı bile. Yayıncı kuruluşların da çalışmalarına son derece ivme kazandırdığı bu platform yapılan alt yapı çalışmalarıyla birlikte kısa bir süre sonra hayatımızda büyük bir yere sahip olacağa benziyor.

1379319749_fifaconfederationscup4kworkflowhbstelegenicsony.jpg

4K çekimin ilk misafir olduğu dünya ise spor branşlarının vazgeçilmez sporu futbol dünyası olacak. FIFA konfederasyon kupasında ilk 4K yayın denemeleri yapılmış, Brezilya'da 4K yayın hayatının başlama kararı alınmıştı. Sony ve FIFA işbirliğiyle yapılan duyuruda FIFA 2014 Dünya Kupası final maçının 4K olarak kaydedileceği ve yayınlanacağı belirtildi.

Aralık ayında hangi maçların yayınlanacağına dair yapılan kuralar sonuçları belli edecek. 4K oynatabilen televizyonu olmayanlar bu yayınları izleyebilecek mi? Akıllardaki soru şimdiden görülebilyor. Sorumuzun cevabı evet, çekim aynı zamanda HD yayın da sunacak. 

Yorumlar
Misafir
Heh trt verir maci 4k kesin bizde izleriz :)
Cevapla
Misafir
full hd gorüntülerin net bir şekilde hayatımıza oturmadigi... derken! Bu genellemeyi neye gore yapiyorsunuz? Avrupa abd japonya bu isin neresinde biz neresindeyiz farkindamisiniz? Oturmadigi degil özel teşebbüsün açgözlülügü ve hukumetimizin vurdumduymazligi yuzunden bizlere reva görülmeyen desek şuna! Gsmler daha LTE bile desteklemiyor örnek mesela! Tv ler Hd yayın yapamiyor,yapan varsa da Tv fiyatlari yurtdisina gore 3 5 misli fiyata ulasilmaz oluyor! Yanii herşeyi biz kendi elimizle yaparak geride kalmışız,sanki tüm dünya geride kalmış gibi genelliyorsunuz !! Lutfen biraz sorumlu kurumları ve markalarıda eleştirinde DÜRTME etkisi yapsın biraz! QWERTY
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.