Filmi yapılması gereken 10 oyun - Page 1

9. Beyond Good and Evil

Birçok insan için gelmiş geçmiş en iyi oyunlardan biri olarak sayılan Beyond Good and Evil da farklı ve orijinal ortamıyla oyunculara benzersiz bir deneyim sunuyordu. Hak ettiği popülariteye hiç ulaşamamış olsa da, bilenler için oyun tam bir klasik.
Meraklı doğa fotoğrafçısı Jade, şüphesiz bir oyunda karşımıza çıkan en güçlü baş kadın karakterlerden biri. Oyun boyunca bir yandan hükümet entrikalarıyla ve saldırgan uzaylılarla uğraşırken, bir yandan da kendimizi tanımaya çalışıyorduk. Bu orijinal ortam ve karakterler, oldukça eğlenceli bir filme konu olabilir.

Filmi yapılması gereken 10 oyun - Page 2

8. Syberia

Artık günümüzde unutulmaya yüz tutmuş "Adventure" türünün en güzel örneklerinden biri olan Syberia, Kate Walker isimli genç bir avukatın yolculuğunu anlatıyordu. Oyunun sür reel ortamları ve gerçekten de başarıyla portre edilmiş karakterleri, birçok filmde gördüklerimizden daha fazla çeşitlilik ve derinliğe sahipti. Kate Walker'ın normal bir hayat sürdüren bir kadından güçlü bir bireyselciliğe sahip bir maceracıya dönüşme hikayesinin derinliğine az sayıda oyunda rastladık.

Filmi yapılması gereken 10 oyun - Page 3

7. Metal Gear Solid

Metal Gear Solid 4'te çok sayıda sinematik sahne bulunuyor. Yani neredeyse bir Metal Gear Solid filmi yapılmış diyebiliriz. Devil May Cry'da olduğu gibi bu konsol klasiğinden de aksiyonu bol bir film çıkabilir. Ayrıca soğuk savaşlı, casuslu temalarıyla Metal Gear Solid için hikaye bulmak çok zor olmaz.

Filmi yapılması gereken 10 oyun - Page 4

6. Grand Theft Auto

Cinayet, intikam, polisler ve soyguncular... Grand Theft Auto'da bir macera filminden bekleyeceğiniz her şey var. Seride her zaman dikkatle yazılmış bir senaryo olsa da, oyunların asıl keyfi istediğiniz şeyi istediğiniz zaman yapabiliyor olmanızın verdiği özgürlük hissi. Tabi böyle bir özgürlük hissini bir filmde yaşatmak pek kolay olmasa gerek. Fakat serinin başarılı karakterleri ve ilginç hikayeleri kaliteli bir filme konu olabilir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.