Yabani kar tavşanı’ – Rosamund MAcfarlane, Birleşik Krallık, Memeliler
Yerli bir uzmanla birlikte İskoçya’da bir vadiye tırmanan Rosamund, diz boyunu aşan karın içinde saatlerce kalarak kar tavşanlarının ortaya çıkmasını beklemiş

Büyük balıkçıl uyanışı’ – Zsolt Kudich, Macaristan, Kuşlar
Danube nehri Macaristan’ın Gemenc ormanına taştığında, binden fazla balıkçıl göle gelerek beslendi. Danube’nin el değmemiş noktalarını fotoğraflama projesi olan Zsolt, Macaristan’ın balıkçıl popülasyonunun çoğunluğunu bir arada bulmaktan çok memnundu.

‘Komodo Judo’su’ Andrey Gudkov, Rusya, Amfibiler ve sürüngenler
Çabuk ve beklenmeyen bir dövüştü. Andrey. birçok kez Endonezya’daki Komodo Ulusal Parkı’na gitmişti. Her seferinde, boyu 2 buçuk metreye kadar olan dünyanın en büyük kertenkelesi komodoların savaşına tanık olmak istemişti.

‘Derinden geldi’ – Fabien Michenet, Fransa, Sualtı
Fabien, gününün büyük zamanını geceleri Tahiti’de dalış yaparak geçiriyor. Denizin altında yaşayan minik yaratıkların geceleri nasıl yukarı çıktığını görünce şaşkınlığa uğramış. Bu ahtapotla aynı hızda yüzerek onu rahatsız etmeden çektiği fotoğrafta onun göz göze geldikleri bir portresini yakalayabilmiş.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.