Bildiğiniz üzere içinde bulunduğumuz hafta içinde sıfır araba alım satımı ilgili yeni ÖTV matrah düzenlemesi yapıldı. 2022 ÖTV düzenlemesi sonrası ise yeni oranlar Resmi Gazete'de yayımlanırken, bu karar beklendiği üzere bazı sıfır araç fiyatlarına ÖTV indirimi olarak yansıdı.


Yeni ÖTV matrah düzenlemesi göre oranlar şu şekilde; motor silindir hacmi 1600 santimetre küpe kadar olan otomobillerde yüzde 45, yüzde 50, yüzde 60, yüzde 70 ve yüzde 80 olarak 5 farklı dilimde belirlendi.

Elbette sıfır araç fiyatlardaki bu düşüşler, ikinci el otomobil fiyatlarına da yansıdı. Kısa süre içinde birçok ikinci el otomobil ilanında fiyatların düştüğü görüldü. Biz de Teknolojioku ekibi olarak düzenli olarak yayınladığımız belirli aralıklarda yer alan ikinci el araç fiyatlarında düzenlemeye gittik. Bu içeriğimizde 100 Bin TL altına alabilecek olduğunuz en iyi ikinci el otomobilleri sizler için listeledik.


İşte 100 Bin TL altına alınabilecek en iyi ikinci el araçlar!

Volkswagen Seri Golf Model 1.6 Pacific


2004 Yakıt Benzin & LPG Vites Otomatik


Fiyat: 98.000 TL

Volkswagen Seri Polo Model 1.4 Comfortline


2006 Yakıt Benzin Vites Manuel


Fiyat: 95.500 TL

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.