CATTELAN KİMDİR?
Bu ilginç eserin ve düşüncenin yaratıcısı, güncel sanat dünyasında, kendisi ve sanatı tanımlaması en zor sanatçılardan birisi olarak biliniyor. Mizahi, kışkırtıcı, şaşırtıcı, sarsıcı, saçma, komik, karanlık, tartışma yaratan, ironik, saldırgan, alaycı, soytarıca, aptalca ve hatta delice... Tüm bu sıfatlar bir veya birden çok kere bu nev'i şahsına münhasır Padovalı sanatçının bir o kadar nev'i şahsına münhasır heykelleri, performansları ve enstalasyonlarını tanımlamak için kullanılmıştır. Lakin sanatçının kendisinden üslubunu tanımlaması istendiğinde verdiği cevap tek kelimeliktir: "Tembel..."
Lebriz isimli internet sitesinde Cattelan için, "Maurizio Cattelan 1960 yılında İtalya'nın Padova kentinde dünyaya geldi. Başlangıçta geçimini sağlamak amacıyla aşçılık, hastabakıcılık, postacılık, temizlikçilik ve hatta cenaze levazımatçılığı gibi işlerde çalışan Cattelan kendi deyişiyle "çalışmadan yaşayabilmek amacıyla" sanata yöneldi. " deniliyor.

Dünya'daki diğer pahalı tuvaletler
Sun-Mar elektrikli tuvalet, 1.500 Dolar

Kohler C3, 1.200 Dolar

Brondell S1000, 600 Dolar (Sadece oturak)

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.