Böylece kırılgan oluyor ve parmağınızı içine sokabiliyorsunuz.
Çektiğinizde de kutuyu çiçek gibi koparabiliyorsunuz. İnternette insanların galyum ile alüminyum objeler üzerinde yaptıkları deneyler mevcut. Büyük metal objeleri galyum ile anına parçalıyorlar.

Ve hiçbirşeyin üzerinde yüzdürüyor.

5- Katıları Kaldırabilecek Kadar Ağır Gaz.
Havadan daha ağır objelerden bahsetmek pek ilgi çekici değil fakat sülfür hekzaflorid kesinlikle gayet ilgi çekici. Helyum gazının içinize çektiğinizde neler olduğunuzu biliyorsunuz, ama sesinizi bozacak tek gaz bu değil. Bu gaz da helyumun tam bir ikizi, bununla dolu bir balonu içinize çektiğinizde sesiniz gayet garipleşiyor. Kelly Ripa ve Neil Patrick Harris bunu denemiş.

Alüminyum bir folyo bu havanın üstünde durabiliyor.

Bunun olmasının sebebi sülfür hekzafloridin havadan kat kat ağır olması ve helyum gibi ses dalgalarını bozması. Havadan daha ağır olması da çok ilginç görüntülere de yol açıyor, boş bir bardağa bu havadan döktüğünüzde normal havanın altına çöküp görünmez bir havuz oluşturuyor. Su gibi kendinden daha az yoğun objeler üzerinde yüzebiliyor.

Bu madde ile kaplanmış kumu suya atıyorsunuz, kaşıkla yakalıyorsunuz

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.