Güncel

Flaş yerli otomobil açıklaması!

Teknoloji ve Sanayi Bakanı Mustafa Varank, 'İlk prototip 2019'da üretilecek' açıklamasında bulundu.

Flaş yerli otomobil açıklaması!

Yerli otomobil ile ilgili Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank Bütçe Sunumunda yaptığı konuşmada, yerli otomobile ilişkin yeni bilgiler paylaştı. "311 OSB'de 1,8 milyon kişi istihdam ediliyor, tüm parsellerde üretime geçilmesiyle birlikte istihdamın 2,5 milyon kişiye ulaşmasını bekliyoruz" diyen Varank, ilk prototipin 2019'da üretileceğini duyurdu.

Türkiye’nin yerli otomobil girişimi ile ilgili detaylar belli olmaya devam ediyor. Mayıs ayında şirketin CEO'su belli olmuş ve bu koltuğa atanan isim Bosch'ta uzun yıllardır çalışan Mehmet Gürcan Karakaş olmuştu.

Buna ek olarak Türkiye'nin otomobil üretiminde yeni bir dönem önümüzdeki yıllarda başlıyor. Yerli otomobil projesinde kurulan ortak girişim grubu faaliyetlerine başladı.

Flaş yerli otomobil açıklaması!

Flaş yerli otomobil açıklaması! - Resim : 1

Türkiye'nin otomobili sloganı ile üretilen ve 6 şirketin katılımı ile kurulan ortak girişim grubunun geliştireceği otomobille ilgili detaylar açıkçası birçok vatandaşı heyecanlandırıyor. Bu atılım Türkiye adına da büyük bir gelişme diyebiliriz. 

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank'ın açıklamalarına göre; Türkiye’nin Otomobili Projesi, Türk sanayisinin dönüşümü ve teknolojik atılımında önemli bir eşik olacak. Bu projeyi elektrikli ve sürücüsüz  araç teknolojileri ve yazılımlarının milli kaynaklarla geliştirilmesi açısından bir fırsat olarak görülüyor.

Peki ya siz yerli otomobil projesi hakkında ne düşünüyorsunuz? 

Yorumlar
Kaan
yerli otomobil çıksın hemen alacağım inşallah
Cevapla
Ufuk 38
Okadar biliyorsaniz siz yapin elestireceginize. ulan biz süper gücdükde bu hükünetmi bizi bu hale getirdi
Cevapla
Soruyorum.........
Maden arac uretilecek. Su an calismalar nerede yapiliyor? Sirketin CEO´su nerede görevde? seri üretim yapilacak fabrika yeri belli oldumu?
Cevapla
İnsan
Seçimler yaklaktıkça yine yerli otomobil ve yerli uçak açıklamaları artmaya başladı.
Cevapla
Twd
İci boş haber yapilacak deniyor ne gelisme var şimdi burada
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.