Güncel

Flipboard hacklendi!

Kullanıcıların interaktif dergilerini oluşturmalarına imkan sağlayan Flipboard'un 9 ay önce hack'lendiği ortaya çıktı.

Flipboard hacklendi!

Kullanıcıların kendi ilgi alanlarına göre, kendi interaktif dergilerini oluşturmalarına  imkan sağlayan Flipboard hacklendi.  9 ay önce hacklenen ve bu süre boyunca kullanıcıların verilerine erişebilen hackerların saldırısının  boyutu ile ilgili henüz resmi bir açıklama bulunmuyor.  

Flipboard hacklendi!

Merkezli Palo Alto, California'da (ABD) bulunan Flipboard, 2010 yılında kuruldu. İlk olarak iPad için tasarlanan Flipboard bugün pek çok farklı platformda kullanılabiliyor. Söz konusu saldırı nedeniyle 3’üncü parti uygulamaların da etkilenmiş olabileceği belirtiliyor.  

Zira Flipboard üçüncü parti uygulamalarla da entegre olduğu için pek çok bilgi de veri tabanlarında saklanmaktaydı. Siber güvenlik uzmanları şu an için entegre uygulamalara sızma girişimi ile karşılaşılmadığını belirtiyor.  

Saldırıdan kaç kişinin etkilendiği ile ilgili de henüz net bir bilgi bulunmuyor. Uzmanlar Flipboard kullanıcılarının şifrelerini daha önce kullanmadıkları bir kombinasyon ile değiştirmelerini tavsiye ediyor. Peki ya siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? 

Yetkililerin hacklenme konusu hakkında kullanıcıları bilgilendirmemesi sizce de güvensizlik duvarları örmüyor mu? Düşüncelerinizi yorumlar kısmından bizlerle paylaşmayı unutmayın.

Yorumlar
yakup
şu bir gerçek ki genel olarak sitelerde güvensizlik duvarları var ve kontrol yada bir müdale yapılmıyor nitekim böyle oluncada sitelerin açıkları ortaya çıkıyor devam edin siz
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.