Güncel

Ford 3 modelini üretimden kaldırıyor!

Ford, yeniden yapılanma planı kapsamında SUV modellerine odaklanarak 3 modeli üretimden kaldıracağını duyurdu. 

Ford 3 modelini üretimden kaldırıyor!

Otomotiv devi Ford, Avrupa'da yaklaşık 11 milyar dolara mal olacak yeniden yapılanma planı kapsamında SUV modellerine odaklanarak 3 modeli üretimden kaldıracağını duyurdu. 

Ford Mondeo, Ford Galaxy ve Ford S-Max üretimden kaldırılacak modeller arasında yer alıyor. Ford, geçtiğimiz Nisan-Haziran döneminde Avrupa'da 73 milyon dolar zarar ettiğini de açıklamıştı. Anlaşılan bu zararın ardından ufak bir küçülmeye gidiyor şirket.

Ford, yeniden yapılanma kapsamında Avrupa operasyonunda önemli değişikliklere imza atıyor. ABD'li şirketin kârlılığı daha yüksek olan SUV modellerine odaklanacağı, Mondeo, Galaxy ve S-Max modellerinin üretimine ise son vereceği belirtiliyor. Bayilik sayısının azaltılacağı da gelen haberler arasında.

Ford 3 modelini üretimden kaldırıyor!

Dünyanın en büyük yatırım bankalarından Morgan Stanley tarafından hazırlanan bir raporda Ford'un yaklaşık 200 bin kişi olan iş gücünün yüzde 12'sinden feragat etmesi gerektiğini belirtilmişti. İşten çıkarmaların Avrupa ağırlıklı olabileceği vurgulanıyor.

İngiliz The Times gazetesi, dahili yeniden yapılanmanın aylar sürebileceği ve Avrupa operasyonunun rakip bir firmayla ortak girişimle sonuçlanabileceği iddia edildi. Bakalım Ford'un yaşadığı bu sorunlarından ardından Avrupa bölgesinde çalışan işçiler nasıl etkilenecek hep beraber bekleyip göreceğiz.

Yorumlar
Sefser
Kivvetle muhtemele rena ve lego gibi bunlarin SUV ve compact SUV olarak piyasaya surecek
Cevapla
Mahmut
Ford Mondeo D segmentinin krallarından ama piyasadan nasıl kaldırılır anlayamadım
Cevapla
tlg
hybrid fusion gelecek büyük ihtimalle.
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.