Güncel

Ford'dan Microsoft'a beklenmeyen CEO atağı!

Steve Ballmer ayrılıyor mu?

Ford'dan Microsoft'a beklenmeyen CEO atağı!

Şuan ki CEO Steve Ballmer'in ağustos ayındaki ayrılacağım açıklamaları üzerine Microsoft kendi içinde ve dışarıda bir çok toplantı gerçekleştirerek  yeni CEO arayışlarına başlamıştı. Listede ise şu an Ford'un CEO'su olan Alan Mulally ve Computer Science'ın CEO'su Mike Lawrie bulunuyor.
 
Bugün Amerika'da yapılan bir röportajda Mulally: "Ford'u bırakmak gibi bir düşüncem yok." dedi. Mulally'nin bu açıklaması, basın için pek gerçekçi olarak yorumlanmadı. Buna sebep olarak da, Mulally'nin yeteneklerinin Microsoft için biçilmiş kaftan olması. Ayrıca 2006'dan beri Ford'da CEO'luğuna devam eden Mulally, bundan önceki işinde yaşadığı utanç göz önüne alındığında Ford'da devam etmemesi için de bir neden görülmüyor. 

1380784795_why-ford-ceo-alan-mulally-is-a-good-choice-to-run-microsoft-despite-his-lack-of-high-tech-chops.jpg
 
2014'e kadar sözleşmesi olan Mulally'nin gelen dedikodular doğrultusunda beklentilerimiz ise Microsoft'un başına geçeceği yönünde. Microsoft'un satın aldığı Nokia'nın da başına Stephen Elop'un geçmesi bekleniyor. Neler olacağını bekleyip, göreceğiz. 
Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.