Güncel

Ford'un eski CEO'su, Google yönetim kuruluna katıldı

İsmi bir dönem Microsoft ile anılan Alan Mulally Google'da işe başladı.


İş dünyasında başarılı bir geçmişe sahip kişilerin prestijli kurumlar arasında geçiş yapması olağan bir durum. Android takımının lider kadrosunda yer alan Hugo Barra’nın geçtiğimiz yıl Xiaomi’ye katılması en yakın örneklerden biri.

Google her ne kadar Hugo Barra gibi önemli bir yöneticiyi kaybetse de, tamamen farklı bir kategoride Ford’un zirvesinde tam sekiz yıl CEO görevi yürüten Alan Mulally’i Google yönetim kuruluna kattı. İsmi bir dönem Microsoft’ta Steve Ballmer’ın yerini alacağı iddia edilen eski Ford CEO’su Alan Mulally, 15 Temmuz’da Google’daki görevine resmen başladı. Yapılan açıklamada Mulally’nin denetleme komitesinde görev yapacağı ifade edildi.

Hem Google hem de Mulally yaptıkları açıklamalarda memnuniyetlerini dile getirirken, Mulally’in otomotiv endüstrisindeki başarısının özellikle Android’in arabalarda kullanılması (Android Auto) sürecine önemli katkı sağlayacağı iddia ediliyor. Yine sürecin yeni projelerle de desteklenmesi bekleniyor.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.