2. Mil Mi-26 - (295 km/h) Dünyanın en büyük ve en güçlü helikopteri olma unvanını taşıyan Mil Mi-26, bir uçağı dahi zorlanmadan kaldırabilme kabiliyetine sahip. Her biri 11.400 beygirlik iki motora sahip olan bu helikopter 4.600 metre yükseğe tırmanabiliyor.

3. Mi-28N Night Hunter - (300 km/h) Rus yapımı bu helikopter her türlü hava şartında görev yapabiliyor. İki kişilik kabin kapasitesine sahip olan Mi-28N Night Hunter'da kurşun geçirmez zırha yer verilmiş. Böylece saldırı anında pilotlara maksimum koruma sunuyor ve operasyonun devamlılığını sağlıyor. 2.200 beygrlik iki motora sahip olan Mi-28N Night Hunter'ın çıkabileceği maksimum irtifa ise 5.600 metre.

4. Ka-52 “Alligator” - (300 km/h) Rus Hava Kuvvetleri'nde faaliyet gösteren bu helikopter, çift pervaneli tasarımı ve üstün yıkım gücüyle öne çıkıyor. Helikopter temel olarak tank gibi ağır zırhlı araçları yok etmek üzere tasarlanmış. Buna ek olarak zırhlı ve zırhsız araçlar, uçaklar, helikopterler, piyadeler ve her türden savaş birlikleri de saldırı listesinde bulunuyor. 2.400 beygirlik iki motor tarafından hareket ettirilen bu helikopter 5.000 metre yükseğe kadar tırmanabiliyor.

5. NH90 - (300 km/h) NATO tarafından belirlenen kurallar ve beklentilere göre inşa edilen NH90'ın iki farklı versiyonu bulunuyor. Taktik Taşıma Helikopteri (TTH) ve NATO Firkateyn Helikopteri (NFH) olarak iki farklı şekilde optimize edilebiliyor. Helikopter gece, gündüz, sıcak, soğuk demeden hem kara hem de deniz üzerinde operasyon yapabiliyor. Maksimum çıkabileceği yükseklik ise 3.200 metre.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.