Formulaz'da tahta arabalar yarıştı - Page 1

Formulaz, kendine özgü kuralları, eğlenceli parkuru ve şenlik atmosferiyle dikkat çekti. Türkiye'nin dört bir yanından yarışmacılar, kendi tasarımları olan birbirinden ilginç tahta arabalarla 1,6 kilometrelik parkuru yer yer saatte 60-70 kilometre hıza erişerek en kısa sürede tamamlamaya çalıştı. 10 derecenin üzerine çıkan eğimin yanında sert virajlar da yarışçıları zorladı.

Formulaz'da tahta arabalar yarıştı - Page 2

Super Stock 600 kategorisinde Avrupa Şampiyonu olan milli motorsikletçi Toprak Razgatlıoğlu ve oyuncu Ümit Erdim'in de katıldığı yarış eğlenceli görüntülere sahne oldu.

Formulaz'da tahta arabalar yarıştı - Page 3

Yarışa ilk kez katılan Toprak Razgatlıoğlu tahta arabaların tahmininden hızlı gittiğini, Karadeniz'e özgü bu yarışa katılmaktan büyük zevk aldığını söyledi.

Formulaz'da tahta arabalar yarıştı - Page 4

Yarışa tamamen tahtadan ve el yapımı araçlar katıldı. Boyutları maksimum 170 x 70 santimetre ile sınırlı araçlarda direksiyon ve dört tekerlek şartı vardı. Yer çekimi ile yokuş aşağı hareket eden araçlarda pilotlar da geleneklere uygun giyindi. Karadeniz tahta araba kültürüne uygun olarak tüm yarışmacılar kıl çorap ve ayak freni yapmak için kara lastik ayakkabı giydi, kask, kolluk ve dizlik taktı.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.