Güncel

Fortune 500 listesinde 10 şirketten 9'u Turkcell'le çalışıyor

Fortune 500’ün Turkcell’li şirketleri 1 yılda 1000 yıllık telefon görüşmesi yaptı

Fortune 500 listesinde 10 şirketten 9'u Turkcell'le çalışıyor

Teknolojik desteğiyle şirketleri daha verimli ve karlı hale getirmek için çalışan Turkcell, net satış büyüklüklerine göre en büyüklerin yer aldığı Fortune 500 Türkiye 2015 listesindeki şirketlerin 10’undan 9’u ile iş ortaklığı içerisinde bulunuyor. Finansal kurumlar ve holding şirketleri dışındaki tüm sektörleri kapsayan listede yer alan şirketler, net satışlarına göre 791,7 milyar TL’lik bir ekonomik büyüklüğe karşılık geliyor.

Her saniyeye 2 SMS sığdırdılar

Türkiye ekonomisinde söz sahibi bu şirketler, iletişim ve teknoloji kullanımında da öncü role sahip. Listede bulunan ve Turkcell’den hizmet alan şirketler, geçtiğimiz bir yıl içerisinde, toplam 1079 yıl kesintisiz konuşmaya karşılık gelen,567 milyon dakika telefon görüşmesi gerçekleştirdi. Aynı dönemde 52 milyon kısa mesaj gönderen şirketler böylece her saniyeye 2 SMS sığdırdı. Turkcell’li Fortune 500 şirketlerinin toplam veri üretimi ise 1,5 milyon adet film dosyası anlamına gelen 1,1 petabayt (1100 terabayt) oldu.

Turkcell bu şirketlerin kurumsal hatlarına ait 65 bin akıllı cihaz, 90 bin M2M (makinelerarası iletişim modülü) ve 224 bin data ve ses hattına sinyal taşıdı.

“Turkcell’li şirketler 4.5G’de de rekabette bir adım öne çıkacak”

1443119401_turkcell-kurumsal-satis-grup-baskani-tugrul-cora.jpg

Turkcell Kurumsal Satış Grup Başkanı Tuğrul Cora, konuya ilişkin değerlendirmesinde, “Teknolojiye uyumun, şirketlerin büyümesinde en önemli etkenlerden birini oluşturduğu günümüzde, gerçek zamanlı çözümlerimiz ve profesyonel hizmet anlayışımızla hem ülkemizin hem şirketlerin büyümesine ve teknolojik dönüşümüne destek olmak için çalışıyoruz. 4.5G ihalesi ile ülkemiz önemli bir eşik atladı. Turkcell olarak güçlü altyapımız ile teknolojik dönüşümde her zaman öncü rolü oynamayı sürdüreceğiz. Her 10 Fortune 500 şirketinin 9’unun iş ortağı olmaktan gurur duyan Turkcell’le çalışan şirketler 4.5G hizmetini sunmaya başlayacağımız Nisan 2016’dan sonra da rekabette hep bir adım önde olacak” diye konuştu.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.