Güncel

Fransa'da postacı drone devri!

Fransa postalarını dronelara teslim ediyor ve dünyada bir ilki gerçekleştiriyor!


Droneların hayatımızda iyice yer etmeye başladığı şu günlerde Fransa Sivil Havacılık Kurumu'ndan da drone kullanımı ile ilgili bir haber geldi. Fransa Sivil Havacılık Kurumu'ndan yapılan açıklamada Fransa Posta İdaresi yani La Poste'a haftada bir kez ülkenin güneyindeki Var Bölgesi'ne koli gönderimleri için drone kullanımına izin verildiğini açıkladı.

Açıklamada Fransa Posta İdaresi'nin Var Bölgesi'nde belirlenen yaklaşık 15 kilometre uzunluğundaki hava sahasında 2 yıldır yapılan testler sonucunda La Poste'un drone kullanmaya hak kazandığı belirtildi.

La Poste'un kullanacağı dronelar saatte en fazla 30 kilometre hızla ve en fazla 3 kilogram ağırlığındaki kolilerin teslimatını gerçekleştirebilecek ve eğer tehlikeli bir şey olursa o anda otomatik paraşüt devreye girecek şekilde ayarlanacak. Bakalım Fransa'dan sonra hangi ülkeler bu teknolojiye geçiş yapmaya başlayacak.

Buna ek olarak bugün Amazon firması da İngiltere'de ilk kez drone ile teslimat gerçekleştirdiklerini açıkladı!

1482233816_650x344-fransada-droneler-posta-dagitiyor-1482225369341.jpg

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.