Güncel

FuelBand ile aktivitelerinizi ölçün

Günlük olarak yaptığınız farklı hareketler ivme ölçeri ile kaydediliyor ve bandın üzerindeki LED nokta matrix ekran ile kullanıcıya iletiliyor.


Nike'ın iOS cihazlarıyla sunduğu Nike+ uygulaması fitness sistemleri içerisinde ilkelerin arasında yer alıyor. Nike kendi fitness takip cihazı Nike+ FuelBand ismini verdiği cihazıyla rekabete katıldı. FuelBand insanları daha aktif olmaya yönlendiren ve günlük hareketleri gözlemleyen bir kol bandı.

1328436464_nikeplusfuelbanddantetktk.jpg

Cihazın hedefi günlük aktivitelerinizi ölçmek ve bu aktivitelere hedef kazandırmak. Nike yeni cihazındaki ölçü birimini NikeFuel olarak belirlemiş ne kadar çok hareket ederseniz o kadar çok NikeFuel kazanırsınız.

Nike+ FuelBand tanıtımında bisikletçi Lance Armstrong, Kevin Durant ve bayanlar 100 metre dünya şampiyonu Carmelita Jeter rol oynadı.

Nike+ FuelBand'ını kolumuza taktığımızda neler oluyor.

Günlük olarak yaptığınız farklı hareketler ivme ölçeri ile kaydediliyor ve bandın üzerindeki LED nokta matrix ekran ile kullanıcıya iletiliyor. LED ekran 20 x 5 adet göstergeden oluşuyor. Ekran 4 farklı ölçüm metodunu kullanıyor : Zaman, Kalori, Adım ve NikeFuel. NikeFuel diğer kalori sayaçlarının aksine kişinin cinsiyeti ve vücut şeklini baz almıyor.

1328436694_nike-fuelband3.jpg

Vücut yapısına bakmaksızın yapılan aktivitelere eşit olarak puan veriyor. Kullanıcılar günlük olarak ne kadar aktivite yapmak istediklerini ve ne kadar NikeFuel kazanmak istediklerini ayarladıktan sonra LED ekran altındaki 20 LED göstergeli sayaç kırmızıdan yeşile doğru hedefe ne kadar yaklaşıldığını bildirmeye başlıyor. FuelBand aynı zamanda 4 güne kadar kullanım süresi sunan bataryasını şarj edebildiğiniz USB bağlantısını kullanarak Nike+ sitesine bağlanabiliyor veya Bluetooth kullanarak ücretsiz iPhone uygulaması yoluyla aktivite sürecini kaydedebiliyor.

Nike+ FuelBand  Amerika'da 19 Ocaktan beri 149 $ dan satışa sunuldu. Dünya çapında ne zaman satışa sunulacağı bilinmiyor.

Nike FuelBand tanıtım videosu

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.