Güncel

Fujitsu bilgisayar ve mobil birimlerini ayırdı

Fujitsu bilgisayar ve mobil bölümleri ayırdı. İki birim bundan sonraki süreçte birbirinden bağımsız hareket edecek.


Japonya’nın köklü teknoloji kuruluşlarından Fujitsu mobil ve PC birimlerini birbirinden ayırdı. Şirketten yapılan açıklamaya göre PC birimi “Fujitsu Client Computing Limited”, mobil birimi ise “Fujitsu Connected Technologies Limited” kuruluşları altında çalışmalarını yürütecek.

1451025487_fujitsu.jpg

Fujitsu’dan yapılan açıklamaya göre dünyanın birçok noktasında ürün alım-satım ilişkilerinin değişmesi ve küresel piyasada diğer üreticilerle yoğunlaşan rekabet, mobil ve PC birimlerinin ayrılmasını zorunlu hale getirdi. Ayrıca birimlerin ayrılmasıyla yönetim kurullarının daha hızlı ve verimli çalışması sağlanacak. 

Mobil teknolojilerin daha revaçta olduğu şu zamanda birçok üretici özellikle bilgisayar birimlerini elden çıkarıyor ya da bu alanda küçülmeye gidiyor. Sony bilgisayar dünyasından tamamen çekilirken, Samsung ve Toshiba ise bu alanda küçülmeye gitti. Hatta satışları iyi gitmeyen Fujitsu’nun bile PC birimini elden çıkarmasının yararına olacağını düşünenler var. 


Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.