Güncel

Futbol yıldızı Cristiano Ronaldo, Binance ile özel NFT ortaklığı imzaladı

Manchester United yıldız oyuncusu Cristiano Ronaldo, Binance ile birlikte platformda birkaç NFT ürününe imza atacak. NFT'lerin ilk koleksiyonları 2022 yılı içinde piyasaya sürülecek.

Futbol yıldızı Cristiano Ronaldo, Binance ile özel NFT ortaklığı imzaladı

Kripto para borsası Binance, futbol yıldızı Cristiano Ronaldo ile takas edilemez özel bir token (NFT) ortaklığı duyurdu.

Futbol yıldızı Cristiano Ronaldo, Binance ile özel NFT ortaklığı imzaladı

23 Haziran'da yayınlanan bir basın açıklamasında, ticaret hacmine göre dünyanın en büyük kripto borsası olan Binance, Web3'e bir giriş noktası görevi gören NFT'lerden yararlanarak, Ronaldo'yu hayranlarıyla birleştirmeyi amaçladığını belirtti.

Anlaşmaya göre, Manchester United oyuncusu Binance ile birlikte platformda birkaç NFT ürünü yaratacak ve ilk koleksiyonların bu yıl içinde piyasaya sürülmesi planlanıyor.

Futbol yıldızı Cristiano Ronaldo, Binance ile özel NFT ortaklığı imzaladı - Resim : 1

Ronaldo'nun NFT'lerin bir parçası olma niyeti

Ortaklık hakkında yorum yapan Ronaldo, NFT alanının hayranlarıyla bağlantı kurmada önemli bir unsur olduğunu şu sözlerle belirtti: 

"Hayranlarla olan ilişkim benim için çok önemli, bu yüzden bu NFT platformu aracılığıyla benzeri görülmemiş deneyimler ve erişim sağlama fikri, parçası olmak istediğim bir şeydi. Hayranların koleksiyondan benim kadar zevk alacağını biliyorum”

Binance CEO'su Changpeng Zhao, Portekizli uluslararası oyuncunun sadık bir hayran kitlesi edindiğini ve dolayısıyla bağlantı kurma ihtiyacı olduğunu kabul etti. 

Ronaldo ve Binance arasındaki ortaklığın maliyeti açıklanmasa da, çoğu kripto para birimi işletmesinin, devam eden pazar çöküşü sırasında reklam ve ünlülerin onay harcamalarını azalttığını belirtmekte fayda var.

Çoğu kripto işletmesi, Bitcoin Kasım 2021'deki tüm zamanların en yüksek seviyesinden bu yana reklam bütçelerini yaklaşık %90 oranında azalttı. İlginç bir şekilde, Coinbase gibi bazı kuruluşlar, personeli işten çıkarmanın yanı sıra işe alımları da dondurdu.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.