Güncel

G7 ülkelerinden Terra'nın çöküşü sonrası sert açıklama!

G7 ülkeleri, Terra'nın çöküşünün ardından daha sert kripto düzenlemesi çağrısında bulundu!

G7 ülkelerinden Terra'nın çöküşü sonrası sert açıklama!

G7 ülkeleri, sanayileşmiş ülkelerden maliye bakanları ve merkez bankası yöneticileri 19 ve 20 Mayıs'ta Almanya'da bir araya geldi. Reuters tarafından yayınlanan bir rapora göre ana konu, kripto dünyasını sarsan son Terra ( LUNA ) fiyaskoları ışığında, kripto varlıklarının hızlı bir şekilde düzenlenmesiydi.

G7 ülkelerinden Terra'nın çöküşü sonrası sert açıklama!

G7 ülkeleri, sanayileşmiş ülkelerden maliye bakanları ve merkez bankası yöneticileri eşliğinde, kripto varlıklarının hızlı bir şekilde düzenlenmesi konusunu görüşmek için, 19 ve 20 Mayıs'ta Almanya'da bir araya geldi.

Reuters tarafından yayınlanan bir rapora göre; toplantı sırasında hazırlanan bir belgede, maliye bakanları ve merkez bankacıları şu sonuca vardılar;

“Kripto varlık piyasasındaki son kargaşa ışığında G7, FSB'yi (Finansal İstikrar Kurulu) tutarlı ve kapsamlı düzenlemenin hızlı bir şekilde geliştirilmesini ve uygulanmasını ilerletmeye çağırıyor.”

Kripto düzenlemesi geliyor

Biden yönetimi, bu haftanın başlarında, Coinbase'den bir dosyalamanın endişelere yol açmasının ardından kripto para birimi endüstrisini düzenlemeye ilgi gösterdi. Zira dosyalama, Coinbase'in iflas durumunda müşterilerinin kripto cüzdanlarının varlıklarına girebileceğini gösterdi.

ABD hükümet yetkilileri, bu tür uygulamaları suç saymak ve böylece müşterileri korumak için yasalara bakacak.

Diğer yandan, Rusya Sanayi ve Ticaret Bakanı Denis Manturov, hükümetinin “er ya da geç” kriptoyu kabul etmeye başlayacağına inandığını belirtti.

Görünüşe göre düzenleyici ve yasal inceleme, son zamanlardaki stabilcoin çöküşünün bir sonucu olarak artacak ve bu da gerekli olduğu durumlarda, olası yaptırım eylemlerini gündeme getiriyor olacak.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.