Güncel

Galaxy Note 7 tehlikeli madde gerekçesi ile uçaklara alınmayabilir

Samsung Galaxy Note 7'nin uçaklarda kullanımı için uyarı geldi.

Galaxy Note 7 tehlikeli madde gerekçesi ile uçaklara alınmayabilir

Samsung’un geçtiğimiz ay tanıttığı phablet amiral gemisi Galaxy Note 7 özellikleri ile akıllı telefon dünyasına damga vurmuştu.  Satış rakamları ile de şirketin yüzünü güldüren Galaxy Note 7, patlama haberlerinin gelmesi ile tam bir hayal kırıklığına dönüştü.

Samsung Galaxy Note 7’nin pil nedeniyle patlamaya ve yanmalara karşı meyilli olması, Federal Havacılık İdaresi’nin de gündeminde yer aldı. Federal Havacılık İdaresi, yayınladığı bildiri ile uçak yolcularını uyardı.  FAA, Pipeline ve Tehlikeli Madde Güvenlik Yönetimi konuyla ilgili birkaç gün önce tehlikeli olduğu gerekçesi ile Galaxy Note 7 telefonları uçaklarda yasaklama konusunda çalışma başlatmıştı.

note 7

Çalışma sonrasında işletme, sadece uçuş sırasında Galaxy Note 7 telefonları kullanmak ve bazı şeyler ile ilgili tüm yolculara tavsiyelerde bulunan kısa bir açıklama yayımladı. Açıklamada, uçaktayken Galaxy Note 7 akıllı telefonu kapalı tutmaları, kullanmamaları, şarj etmemeleri ve bagajda taşımamaları konusunda uyarıda bulundu.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.