Galaxy S3 ve iPhone 5 kapışıyor! - Page 1

1. Raunt: iPhone 5'in ekranı
iPhone 5 ile 3.5 inç'ten 4 inç'e büyüyen ekran, 1.336x640 çözünürlük ile çok keskin görüntüler sunuyor (piksel yoğunluğu 300ppi'nin çok üzerinde). Ekran, ortam ışığı altında 586 cd/m2 gibi yüksek bir parlaklık sunabiliyor.

Galaxy S3 ve iPhone 5 kapışıyor! - Page 2

1. Raunt: Ekran - Sonuç
iPhone 5 daha parlak bir ekrana sahip, Galaxy S3 ise parlak renkleriyle öne çıkıyor. Bu testimizde ekran boyutu nedeniyle Galaxy S3'ü tercih ediyoruz. 4.8 inç'lik S3, iPhone 5'ten yüzde 44 daha fazla ekran alanı ve yüzde 25 daha fazla piksel sunuyor.

Galaxy S3 ve iPhone 5 kapışıyor! - Page 3

2. Raunt: İnternet - Galaxy S3
Çok hızlı HSPA+ sayesinde S3 ile mobil internet, harika bir deneyim. Samsung'un bir miktar değiştirdiği Android web tarayıcısı, çeşitli seçenekler ve kullanım kolaylığı sunuyor.

Galaxy S3 ve iPhone 5 kapışıyor! - Page 4

2. Raunt: İnternet - iPhone 5
Bazı kullanıcılar için 4 inç'lik ekranda gezinme, küçük ekran boyutu nedeniyle sıkıntılı olabilir. Web tarayıcısı Safari'nin ayarlarını değiştirmek için ana ekrana dönüp genel ayarlara ulaşmak da biraz uğraşlı.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.