(+) LTE standart
Önceki modellerin aksine Samsung, Avrupa'da S4'ün LTE sürümünü de sunuyor. Sonunda, hızlı 4G internet bağlantısı, üst seviye akıllı telefonlar için bir standart haline geldi.

(-) İşlemci karmaşası
4 çekirdek? 8 çekirdek? Veya 2 çarpı 4 çekirdek? S4 tanıtılmadan önce, Exynos'un mobil dünyada 8 çekirdek devrimi yapacağı konuşuluyordu. Şimdi ise Exynos'tan farklı olmayan, Qualcomm 4 çekirdekli işlemci kullanılıyor. Samsung CEO'su J.K. Shin'e göre Exynos ve Qualcomm arasında performans açısından bir fark bulunmuyor.

(+) microSD yuvası
Galaxy S4 ile birlikte microSD desteği sunan sadece bir üst seviye akıllı telefon daha bulunuyor. microSD kart telefon çalışırken de çıkartılabiliyor. Galaxy S4, 64 GB'a kadar olan kartları destekliyor.

(-) Dahili hafıza
S4'ün 16 GB'lık modelinde yalnızca 9 GB kullanıcılar tarafından kullanılabiliyor. Android 4'teki uygulamalar, root haklarına sahip olmadan veya bazı kandırmacalar yapmadan hafıza kartına yüklenemiyorlar. Bundan ötürü de 16 GB'lık dahili hafızanın kullanıcıya kalan 9 GB'lık kısmı oyunlar ve uydu navigasyon programlarıyla kısa sürede doluyor. Çünkü bu tür uygulamalar tek başlarına bir kaç GB istiyorlar. Hiçbir kullanıcının bu tür kısıtlamalardan hoşlanacağını sanmıyoruz. Söz konusu olan Galaxy S4 gibi güçlü bir telefon olduğunda bu tür kısıtlamalar özellikle can sıkıcı hale geliyor.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.