Güncel

Galaxy S5 metal kasa ile geliyor!

Samsung, Galaxy S5'in metal kasasını üretecek şirketleri ayarladı.


Samsung’un yeni amiral gemisi Galaxy S5’in önümüzdeki Ocak ayında seri üretimine başlanıp, Şubat ve Mart aylarında piyasaya sürülmesi bekleniyor. Bu cihazda daha hızlı işlemci, daha iyi bir kamera ve 4000 mAh pil gibi etkileyici özellikler bekleniyor. Bunun yanısıra Samsung’un Galaxy S5’de metal kasa kullanacağı söylentileri de mevcut. Başka bir söylentiye göre ise hem metal hem plastik olarak cihazın iki sürümü olacak.

Hepimizde daha önce bu söylentileri önce Galaxy S4 için daha sonrada Galaxy Note 3 için duymuştuk ancak, her iki cihazda plastik kasa ile geldiler. Peki son dedikodulara neden inanalım? Çünkü Samsung’un bunu artık yapması gerekiyor ve son raporlar da bunları doğruluyor.

1386091896_imagethumb44.png

Japon sitesi EMSOnes’e göre Samsung’un, bir sonraki amiral gemisi cihazında metal kasa kullanmak için sadece planları bulunmuyor. Şirket, metal kasaları üretecek tedarikçileri bile garantiledi. Habere göre Samsung, iPad’in kasasını üreten Tayvanlı şirket Catcher Teknoloji ile birlikte çalışacak.

Catcher’ın ilk olarak bu ay içinde 10 ve 30 milyon arasında metal kasa üretmesi bekleniyor. Ayrıca Samsung, Çinli şirket BYD ve Tayvanlı şirket Jo Teng ile de anlaşarak ikincil tedarikçi olarak güvence altına aldı.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.