Güncel

Galaxy S5'in buzlu su kovası meydan okumasında komik sahtekarlık

Samsung Galaxy S5 üzerine dökülen buzlu su montaj mı?

Galaxy S5'in buzlu su kovası meydan okumasında komik sahtekarlık

Amerika'da faaliyet gösteren ve ALS hastalığının tedavisi için çalışan ALS Association derneğine bağış yapılması için New Jersey valisi Chris Christie'nin önderliğinde "ya başından aşağı bir kova buzlu su dökersin ya da hem bunu yapıp hem de 100 dolar bağışta bulunursun" kampanyası kapsamında Samsung, Galaxy S5’in başından aşağı bir kova buzlu su dökmüş ve iPhone 5S, Lumia 930 ve HTC One M8’e meydan okumuştu. Ancak yayınlanan buzlu su dökme videosunda ilginç bir ayrıntı ortaya çıktı.  

Bildiğiniz gibi Galaxy S5, suya ve toza dayanıklı sertifikası ile en fazla 3 metre derinlikte 30 dakika su altında kalabilme özelliğine sahip. Şirket bu özelliğini reklam yapma amacı ile düşündüğümüz ALS hastaları için yapılan kampanyaya katıldı.

Samsung Galaxy S5 suya karşı dayanıklı özelliğine rağmen bu özelliği olmayan Lumia 930, iPhone 5S ve HTC One M8’e meydan okumuştu. Ancak Galaxy S5’in başından aşağı su dökülen videoda ilginç bir ayrıntı dikkat çekti. Videonun sonunda ekran üzerindeki saat 2:19 iken bildirim çubuğundaki saat 2:50’yi gösteriyordu. Bu da video çekilirken sahtekarlık yapıldığı yani montajlandığı iddiasını gündeme getirdi.

Peki siz bu konuda ne düşünüyorsunuz?

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.