Galaxy S5'in fiyatı üç ay sonra düşecek

Fiyat araştırma şirketinin yayınladığı sonuçlara göre Galaxy S5'in fiyatı, tanıtımdan üç ay sonra düşecek.

Galaxy S5'in fiyatı üç ay sonra düşecek

İngiltere fiyat karşılaştırma firması İdealo, Samsung’un Galaxy modellerinin fiyat araştırmasına yönelik araştırmalarını yayınladı. Şirket, önceki Samsung Galaxy amiral gemilerinin tarihsel verilereine dayanarak, bu yıl piyasaya sürülecek olan Galaxy S5’in fiyat analizini yaptı. Buna göre Galaxy S5’in fiyat etiketi, lansmandan 3 ay sonra yüzde 24 oranında düşecek.

Samsung resmi olarak 24 Şubat tarihinde en son amiral gemisi akıllı telefonu Galaxy S5’i, Barselona'da düzenlenen Mobil Dünya Kongresi'nde (MWC) görücüye çıkarması bekleniyor. Samsung’un "Unpacked 5" etkinliği için davetiyeleri zaten gönderildi. Yeni Galaxy modelinin özellikleri ve tasarımı hakkında spekülasyonların yanı sıra fiyatı da oldukça merak edilen bir konu. Fiyat analiz şirketi İdealo, Samsung’un kendi cihazlarının verilerinden yola çıkarak fiyat tahminlerini yayınladı.

Samsung Galaxy S2, S3 ve S4 modellerinden yola çıkarak Galaxy S5’in hazırlandığı tabloyu aşağıda inceleyebilirsiniz.

1392213061_price-trends-of-the-samsung-galaxy-s-on-idealo.jpg

Samsung Galaxy S2 üç ay sonra ortalama satış fiyatı başlangıç değerine göre % 13 oranında azalmıştı. Onun halefi Galaxy S3,% 14 bir fiyat düşüş yaşadı. Mayıs 2013’te piyasaya sürülen Galaxy S4 ise Ağustos 2013’te 18% daha ucuz oldu.

Bu verilere dayanarak yapılan araştırmada, 3 ay sonra yeni Galaxy S5’in orijinal sürüm fiyatına göre neredeyse dörtte bir kadar fiyat indirimi olacağı iddia ediliyor.