Game of Thrones'un 5'inci sezonunun ilk 5 bölümünde iki karakter ölecek ancak kitapta hala bu karakterler yaşıyor. Karakterlerden biri kafeste canlı canlı yakılacaktı ancak bu sahneler, DEAŞ'in vahşi öldürme yöntemlerini çağrıştıracağı gerekçesiyle kaldırıldı.

İngiltere Kraliçesi İkinci Elizabeht geçtiğimiz yıl Belfast tershanesinde Game of Thrones'ta herkesin uğruna savaştığı tahtı ziyaret ettiğinde, gazeteciler söz konusu tahta oturmasını rica etti. Ancak İkinci Elizabeth akıllılık yaparak bu teklifi geri çevirdi. Çünkü o tahta oturan fazla yaşamıyor.

Yeni bölümlerde bu tahta "Tommen Baratheon" karekterini canlandıran 17 yaşındaki Dean-Charles Chapman oturacak. Tahtın oturma kısmında bulunan kılıçların sivri uçları törpülendi amaç genç oyuncu tahta otururken zarar görmemesi.

Belfast'ta 750 kişi bütün yıl Games of Thrones'un yeni bölümü için çalıştı. Yeni bölümler için onlarca terzi, nalbant ve hizmetli çalıştı. Game of Thrones'un 5 sezonunda her bölüm için 10 milyon dolar harcama yapıldığı tahmin ediliyor

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.