Güncel

Game of Thrones korsan izlenme rekorunu kırdı!

Game Of Thrones dizisinin 8. sezonundaki, ilk bölümü Winterfell 54 milyon kez korsan izlenerek bu alandaki rekoru da kırmış oldu. Detaylar haberimizde.

Game of Thrones korsan izlenme rekorunu kırdı!

Geçtiğimiz Pazartesi günü yayınlanan Game Of Thrones dizisinin 8. sezonunun ilk bölümü izlenme rekorları kırmıştı. Şimdi de yeni sezondaki ilk bölümü Winterfell 54 milyon kez korsan izlenerek bu alandaki rekoru da kırmış oldu.

Game of Thrones korsan izlenme rekorunu kırdı!

Yeni ve aynı zamanda son sezonu olan 8. sezonu ile büyük ilgi gören Game of Thrones (Taht Oyunları), izlenme rekorları kırdı fakat insanlar diziyi korsan ortamlarda izlemese rekor daha da yüksek olabilirdi. Dijital korsan analiz şirketi MUSO, HBO’nun epik fantezi drama dizisinin 8. sezonunun ilk bölümü Winterfell'in, sadece 24 saat içinde 54 milyon kez korsan olarak indirildiğini ya da izlendiğini açıkladı.

MUSO, Bu izlenmelerin % 76.5'inin illegal video akış sitelerinden olduğu belirtilirken, % 12.2'sinin web, % 10.8'inin üyelik istemeyen torrent siteleri ve % 0.5'inin ise üyelik sistemi ile çalışan özel torrent sitelerinden indirildiği belirtildi. Korsan izlemelerin büyük bir kısmının Hindistan ve Çin'de gerçekleştirildiği açıklanırken, ABD'nin korsanlıkta 3. sırada olduğu ifade etti. 

Game of Thrones korsan izlenme rekorunu kırdı! - Resim : 1

Dijital korsan analiz şirketi MUSO, bu ay içinde dizinin ilk yedi sezonunun da korsan olarak en çok izlenen 25 dizi sezonu arasında yer aldığını belirtti. Yani bu, dizinin son sezonu öncesi diziye yetişmek isteyen izleyicilerin, sezon başlamadan önce tüm bölümleri indirip izlemiş olduğu anlamına geliyor.

Korsan izleme sayılarının bu hafta sonu yayınlanacak yeni bölümle birlikte artması muhtemel. 7. sezonun ilk bölümü, ilk 72 saat içinde 90 kez korsan izlenmişti. Sezonun finali ise ilk 72 saatte 120 milyon kez korsan izlendi. Sezon ilerledikçe korsan izleme rakamlarının da artması bekleniyor.Game of Thrones korsan izlenme rekorunu kırdı! - Resim : 2

Korsana rağmen dizi HBO’nun tüm platformları üzerinde 17,4 milyon kişi tarafından izlenerek rekor kırdı. Daha önceki rekor, 16,9 milyon izleyiciyle yine Game of Thrones’un 7. sezonunun finaline aitti. Sekizinci sezonun ilk bölümü HBO için tüm zamanların en büyük internet yayın rakamlarına da sahne oldu. HBO Now, izleyici sayısını 7. sezon finaline göre % 50,7. sezonun ilk bölümüne göre ise % 97 artırdı.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.