Game of Thrones'u ve uyarlandığı kitabı bu kadar popüler yapan pek çok neden sayılabilir ama belki de hikayeyi bu denli bir küresel fenomene çeviren şey ana kahramanlarını hiç beklenmedik bir anda hikayeden çıkartıp yeni hikayelere yol açması. Dizinin en beklenmedik anlarından birisi de o dönemde en popüler oyuncularından birisi olan Ned Stark karakterini öldürmesiydi.

İhanetle suçlanan Kuzey'in Koruyucusu başkentte idam edilmiş, bu olayın ardından Stark ordusu Ned Stark'ın büyük oğlu önderliğinde isyan bayrağı açarak Westeros'ta bir iç savaş başlatmıştı.

Lannister ordusuna karşı zafer kazanan Stark'lar hala zaferden çok uzaktır. Mücadelesine devam edebilmek için Nehir Toprakları'nda çok önemli bir geçiş noktasını koruyan İkizler'in koruyucusu Frey Hanedanı ile bir anlaşma yapan Robb Stark, ilerleyen bölümlerde sözünü tutmayıp, Lord Frey'in kızı yerine başka biriyle evlenir.

Frey'ler Stark'ları ve ordusunun bir bölümünü koruyucusu olduğu topraklar konuk eder ancak, zamanında Robb Stark'la bir anlaşma yapan Lord Frey bu ihaneti unutmaz.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.