Game Of Thrones'un 22 gizemi!

Dünyada izlenme rekorları kıran Game of Thrones hayran kitlesinin hayatında gün geçtikçe daha fazla yer ediniyor. Dizi hakkındaki ilginç gerçekler, izleyicilerin diziye bakış açısını değiştiriyor.

Kral Joffrey'in düğününde görülen "güvercin pastası" tarifi, 16.yüzyılda yaşayan yazar Giovanni de Rosseli'ye ait olduğu ve dizide yer alan pastanın da gerçek olduğu açıklandı.

ABD'de yer alan dünyanın en prestijli üniversitelerinden biri olan Harvard'a Game of Thrones üzerine ders açılması planlanıyor. Öğrenciler bu derste popüler TV dizisinin odağında ortaçağ tarihi öğrenecek.

Uzmanlar, çok ilgi gören bir dizi olmasının Game of Thrones'ıu aynı zamanda dünyanın en çok korsana yenik düşen ve hack'lenen dizisi haline getirdiğini açıkladı.

2013 yılında bilim insanları Brezilya'daki mercan kayalıklarında yeni bir deniz sümüklü böceği türü buldular.. Dizinin hayranı olan araştırmacılar keşfettikleri yeni türe "Tritonia Khaleesi" adını verdiler.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.