Bu kadar ünlü, bu kadar sevilen ve takip edilen bir dizi çekiyorsanız başınıza geleceklere de biraz göğüs germeniz gerekiyor. Geçtiğimiz günlerde hackerların Game of Thrones'un yeni bölümlerini ele geçirdiği ve fidye istediği haberlerini okumuştuk. Hackerler, yapımcıları istedikleri fidye verilmediği takdirde bölümleri sızdırmakla tehdit ediyorlardı. Açıkçası günü gelmeden İspanya'da yayınlanan bölümde belki de onların parmağı vardır diye düşünmekten kendimizi alamıyoruz.

Her şey bir yana epik ve bilim kurgu öğelerle süslü, 'ekşisözlük'te adına 2 bin 611 sayfa entry girilmiş olan Game of Thrones neden bu kadar sevildi? Günlük hayatın olağan akışında, arkadaş ortamlarında, sosyal medyada adeta izlemeniz için her şeyin yapıldığı Game of Thrones'ta yakışıklı adamlar (nispeten) ve güzel kadınlar elbette var. Ama halkımızın en çok sevdiği aile içi dramlar, fakir oğlan zengin kız hikayelerinin eksikliğine rağmen Türk insanını cezbediyor.

Targaryen Hanesi'nden Daenerys Fırtınadoğan Demir Taht'ın gerçek varisi, Andallar ve İlk İnsanlar'ın gerçek kraliçesi, Yedi Krallık'ın Koruyucusu, Ejderhaların Annesi, Büyük Çin Denizi'nin Khaleesi'si, Ateşgeçirmez, Zincirkıran (evet bu sıfatlar hepsi ona ait) Daenerys Targaryen ile Kuzeydeki Kral Jon Snow'un birlikteliği heyecanla bekleniyor. Hatta çoğu kişinin İngiliz yapımı diziyi, bu ikili arasında vuku bulacak mevzu için bile izlediğini söyleyebiliriz.

Lordlar, krallar, kraliçeler diyarı 7 krallık meşhur "seven kingdoms"da Duvar'a doğru ilerleyen Ak Gezenler ile mücadelenin adı kondu: Ejderha Camı! Ejdarhaların Annesi Daenerys'ın 3 yavrusundan biri de Ak Gezen olunca, ana yüreği buna dayanamayarak ölülerin ocağına incir ağacı dikecek mi göreceğiz. Tabi bu durumda ejderhalarla bezeli muhteşem bir görsel şölen ve kan, vahşet dolu epik bir savaşın ayak sesleri Game of Thrones izleyicilerinin kulaklarına ulaştı bile.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.