Kitap, 2. Dünya Savaşı'nın sona ermesi sonra Dünya'yı kasıp kavuran bir uzaylı virüsü ile karşı karşıya ve mutasyona uğrayan insanlığın mücadelesini konu alıyor.

Kitabının televizyon dizisine uyarlanacağını kendi blog'undan duyuran Martin, kitaptaki hikayenin Marvel ve DC çizgi romanlarındaki gibi oldukça geniş bir hikayeye ev sahipliği yaptığını belirterek tabiri caizse hayranların ağızlarına bir parmak bal çaldı.

Ancak bu haber Martin hayranlarını şimdiden ikiye bölmüş durumda. Zira bu projenin hala yayınlanmamış Game of Thrones kitabının çıkış tarihini etkilemesinden çekinen kişilerin sayısı hiç de az değil.

Bu konuya da açıklık getiren Martin, Wind Card'ın senaryo çalışmalarında yer almayacağının altını çizen Martin, bu projenin yeni Game of Thrones kitabını bitirmesini engellemeyeceğini duyurdu.

Universal Cable productions tarafından ekrana taşınacak olan dizinin ne zaman izleyici ile buluşacağına dair bir açıklama ise henüz yapılmadı.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.