Güncel

Geçen hafta Google’da en çok ne aradık?

Geçen hafta Türkiye'de Google’da en çok aranan konular açıklandı.


Geçen hafta Google’da en çok aradığımız konu ve kelimeler belli olurken Interpress’in Google Türkiye'den elde ettiği verilere göre 22-29 Ocak tarihleri arasında Türkiye’de en çok aranan konunun “Virginia Woolf kimdir” olduğu ortaya çıktı.

İkinci sırada oyuncu Ali Sunal ile evleneceği konuşulan “Nazlı Kurbanzade” yer alırken üçüncü sırayı ise “Hac kura sonuçları 2018” aldı. Dördüncü sırada aldığı üç günlük hapis cezası ile gündem de olan “Seren Serengil” yer alırken Google’da en çok aradığımız bir diğer konu “Afrin şehitleri” oldu.

Ölümünün 25. yılında anılan gazeteci yazar “Uğur Mumcu” altıncı sırada yer alırken  5 yıl önce bir röportajında söyledikleri nedeniyle gündemde olan oyuncu “Mert Fırat” geçen hafta en çok aranan isimler arasında yer aldı.

Ölümünün 17. yıldönümünde anılan “Gaffar Okkan” listede sekizinci sırada yer alırken Afrin Operasyonunda önemli hedeflerden olan ve ele geçirilen “Burseya Dağı” dokuzuncu, Ünlü bilim kurgu yazarı olan ve 88 yaşında hayatını kaybeden “Ursula K. Le Guin” ise en çok arananlar listesinde onuncu sırada yer aldı.

Google’da geçen hafta en çok aranan diğer konular ise şöyle sıralandı;

 1. Gupse Özay
 2. Buse Narcı, Özcan Deniz
 3. Kilis
 4. Nihat Doğan, Seda Sayan
 5. Nükhet Duru, Nükhet Duru kaç yaşında
 6. Öykü Gürman
 7. Hande Yener
 8. Yıldız Tilbe
 9. Ölümlü Dünya
 10. Yasemin Adar
 11. Hamza Dursun
 12. Ali Koç, Şekip Mosturoğlu
 13. İstanbul’da kar
 14. Meltem Cumbul
 15. Nijer Başbakanı
 16. Bestemsu Özdemir
 17. Taşeron
 18. İbrahim Kalın
 19. Özdemir Asaf
 20. Alara Bozbey
Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.