Güncel

Geleceğin bilim adamları MEF Okulları’nda buluşuyor

"22. Uluslararası Araştırma Projeleri Yarışması", 7-10 Mayıs 2013 tarihleri arasında gerçekleşecek.

Geleceğin bilim adamları MEF Okulları’nda buluşuyor

MEF Eğitim Kurumları tarafından düzenlenen ve bilimsel araştırmaların geliştirilmesine katkı sağlamayı amaçlayan "22. Uluslararası Araştırma Projeleri Yarışması", 7-10 Mayıs 2013 tarihleri arasında gerçekleşecek. Her yıl geleneksel olarak düzenlenen söz konusu yarışmaya aralarında Türkiye'nin de bulunduğu toplam 26 ülkeden 165 lise öğrencisi, 90 proje ile katılacak.

İstanbul, 25.04.2013; Fen bilimleri alanındaki yetenekli öğrencileri bilimsel araştırmalara yönlendirmek ve onların "Geleceğin Bilim İnsanları" olarak yetişmelerini sağlamak amacıyla düzenlenen "MEF Eğitim Kurumları Uluslararası Araştırma Projeleri Yarışması" gençlerin önünü açmaya devam ediyor. 7-10 Mayıs 2013 tarihleri arasında 22.si gerçekleştirilecek olan ve Türkiye genelinden 120 öğrencinin, yurt dışından ise 45 öğrencinin katılacağı yarışmada; sürdürülebilir enerji sistemlerinden, kentsel atık sularının temizlenmesine; cam temizleme robotundan, göz hastalıklarını görüntüleyecek takip kameralarına kadar çevre, teknoloji, sağlık, kozmetik ve daha birçok alanda geliştirilen projeler yarışacak.

1366904662_22.mef-egitim-kurumlari-arastirma-projeleri-gorsel.jpg

MEF Eğitim Kurumları'nın ev sahipliğinde gerçekleştirilen ve artık uluslararası bir bilim zirvesi haline gelen yarışmaya, önceki yıllarda olduğu gibi bu yıl da Türkiye'den ve dünyadan yoğun katılım oldu. Arnavutluk, Azerbaycan, Bosna Hersek, Bulgaristan, Çin, Dubai, Hırvatistan, İspanya, İsveç, İtalya, Kanada, K.K.T.C., Kosova, Litvanya, Macaristan, Makedonya, Polonya, Romanya, Rusya, Sırbistan, Slovakya, Slovenya, Tayland, Türkmenistan ve Ukrayna olmak üzere toplam 25 ülkeden 27 projenin katıldığı yarışma kapsamında, Türkiye'ye gelerek ülkelerini temsil etme onurunu yaşayacak genç mucitler, bilimin birleştirici ortamında Türkiye'nin dört bir yanından seçilen öğrencilerle buluşacak, günümüzün ve geleceğin sorunlarına çözüm ürettikleri birbirinden ilginç projelerini sergileyecekler.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.