Güncel

Geleceğin mühendislerine yön veren ITalentRoadshow programı 2014 yılında da devam etti

Genç mühendis adaylarını sektörle ilgili bilgilendirmeyi, bilgi ve tecrübesini onlara aktarmayı amaçlayan OBSS (Open Business Software Solutions)’nin ITalentRoadshow programı 2014 yılında da tüm hızıyla devam etti.


Bilgisayar mühendisliği öğrencilerinin mesleki ve kişisel gelişimlerine katkıda bulunmak amacıyla düzenlenen ITalentRoadshow programı, 4 yıl boyunca 19 üniversitede 7000 öğrenciye ulaştı. Bu kapsamda OBSS ekibi Yıldız Teknik Üniversitesi, Bilkent Üniversitesi, ODTÜ ve Hacettepe Üniversitesi’ni ziyaret etti.

OBSS’nin en çok ilgi gören öğrenci programlarından biri olan ITalentRoadshow, önümüzdeki günlerde de tüm hızıyla devam edecek. Etkinlik çerçevesinde OBSS ekibi, Türkiye’nin dört bir yanındaki üniversitelerde yüzlerce öğrenci ile bir araya gelecek.

Bugüne kadar ziyaret edilen üniversitelerde öğrenciler, ITalentRoadshow ile sektörün ileri gelen temsilcileriyle buluşup, onların deneyimlerini dinleme şansı bulurken; aynı zamanda meslekleriyle ve sektörle ilgili sorularını en doğru kişilere sorma fırsatı elde ettiler.

1421247891_italentroadshow2.jpg

ITalentRoadshowkapsamında, genç bilgisayar mühendislerine OBSS yöneticileri tarafından “Client Side MVC” konulu bir seminer verildi. Bu seminerde öğrenciler, modern web uygulamaları geliştirmenin yolları konusunda bilgi sahibi oldu. Seminerin ardından yapılan yarışmayla bilgilerini ve yeteneklerini sınayan öğrencilerden yarışmayı birinci olarak tamamlayana bir iPadAir 2 hediye edildi.

Proje kapsamında öğrencilerle bir araya gelen, OBSS’deSenior Consultant olarak görev yapmakta olan Yasa Akbulut, etkinlikle ilgili şunları söyledi: “OBSS olarak, her fırsatta bilgisayar mühendisi adaylarıyla bilgi paylaşımı yapmaya gayret ediyoruz. Teknik eğitimlerimiz ve sektör trendlerini takip eden seminerlerimiz vasıtasıyla öğrencilerle paylaşım yaparak, sonrasında ödüllü yarışmalar düzenliyoruz. Böylece geleceğin mühendislerine hem OBSS’yi tanıtıyor hem de onları daha yakından tanıma fırsatı elde ediyoruz.”

Gerçekleştirdiği etkinlikler, eğitimler ve programlar ile bilişim sektörüne yön veren OBSS, 2015 yılında da bilgisayar mühendisliği öğrencilerinin gelişimine destek olmaya devam edecek.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.