Geleceğin parlayan meslekleri - Page 1

İnternet bu hızla değişip gelişirken; arşivi tutulmamış, yenilenmemiş, hatta kapanmış siteler içinde bile bu çalışmayı yapabilen arkeologlara çok işimiz düşecek gibi görünüyor. Gerçi konu İnternet olunca, “Çılgın Türkler” olarak bizler, elin yabancılarının bir asır sonra yapacağı muhabbeti şimdiden yapıyoruz. Örneğin, “Bir Youtube vardı, hatırlar mısınız?” Bu da, İnternet’te onlardan bir asır daha ileride olduğumuzu gösterir; ne kadar övünsek az!

Geleceğin parlayan meslekleri - Page 2

E-İTİBAR YÖNETİCİLİĞİ: Bu meslek grubundakiler, bir önceki meslek grubu olan İnternet arkeologlarının yaptığının tam tersini yapıyor. Yani hakkınızda çıkan, sizi ilgilendiren haberler ve “kalıntılar” arasından olumlu olanları ön plana çıkarıp, olumsuz olanları İnternet’in karanlık odalarına hapsediyor.

Geleceğin parlayan meslekleri - Page 3

Böylece, sanal âlemdeki itibarınızı, istediğiniz şekilde yönetmeniz mümkün oluyor. İlk buluşma öncesinde bile müstakbelimizin ismini Google’lamadan evden çıkmayan bir nesil olarak, e-itibar yöneticilerine, son derece ihtiyaç duyacağımız kesin.

Geleceğin parlayan meslekleri - Page 4

DUYGU TASARIMCILIĞI: Hemen heyecanlanmayın; bugünlerde benzincilerde satılan “Karşı Cinsin Duygularını Coşturan Kahve”ler kadar mucizevî bir buluştan bahsetmeyeceğiz. Kastettiğimiz, kitlelerin duygu yoğunluklarına, hislerine göre geliştirilecek olan yapay zekâ ve sanal ortam uygulamaları. Bu da, gelecekte reklamcılığın bir parçası olacağı söylenen bir kavram.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.