Gelecek 10 yılı şekillendirecek 10 sosyal ve teknolojik trend - Page 1

3. Apple Saatleri her yerde!
Forrester, birçok akıllı saat seçeneğinin arasında en çok talebi Apple saatlerinin göreceğini düşünüyor. Bu Apple ve saat uygulaması geliştiricileri için iyi bir haber!

Yine Forrester'a göre, piyasaya Apple egemen olacak ve herhangi bir markanın bugüne kadar sattığından daha fazlasını sadece 2015'te satacak.

2016'ya kadar, daha fazla Android rakibi olacağından, Apple'ın piyasadaki hisseleri %50'lerin altına düşecek.

Gelecek 10 yılı şekillendirecek 10 sosyal ve teknolojik trend - Page 2

4. Günlük eşyaların çipleri olacak ve internetten erişilebilecek.
IDC ve Gartner'ın ortak fikri olarak; 2015 yılında, eşyalardaki internet kullanımı artışa geçecek ve neredeyse her nesne bir çipe sahip olacak ve bu nesnelere internetten erişilebilecek.

Gartner'a göre 2015'te 4.9 milyar akıllı cihaz kullanımda olacak. Diğer yandan IDC'a göre, beş yıllık bir süreç içerisinde tüm sektörler neredeyse her şeye bir sensör veya çip takacaklar.

Ayrıca bu durum, paylaşım siteleri için geniş bir pazar yaratacak. 2018'e kadar, bu şirketler verilerinin %40'ını, başkalarının paylaşım alanlarında depolayacaklar.

Gelecek 10 yılı şekillendirecek 10 sosyal ve teknolojik trend - Page 3

5. Çalışanlar internette daha fazla takılacaklar.
2015 yılı, sadece bir sohbet odası olan Slack gibi hızlı büyüyen işletmelerin yılı olacak!

IDC'ye göre, sosyal paylaşım sitelerinin popüleritesi çalışan kesim için artışına devam edecek. Bu tarz sitelere harcanan miktar, 2014 yılına kıyasla %30'luk bir artışla, 2015 yılında 200 milyon dolara kadar yükselecek.

Gelecek 10 yılı şekillendirecek 10 sosyal ve teknolojik trend - Page 4

6. Çalışanlar çevrimiçi fitnessla forma girecek.
Çalışanlar, meslektaşlarıyla çevrimiçi olarak fitness yapacaklar. IDC'ye göre, 2015 yılının sonuna kadar 5 çalışandan 1'i şirketle anlaşmalı bir fitness uygulamasını kullanacak.

Çalışanların grup olarak forma girmesini destekleyen programlar, cihazlar veya uygulamalar patlayacak gibi görünüyor!

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.