İtibar Yöneticiliği: Bu meslek grubu, şirketler hakkında internette yayınlanmış haberler veya yorumlar arasından olumlu olanları ön plana çıkarıp, olumsuz olanları İnternet’in karanlık odalarına hapsediyor. Böylece internetten firma hakkında yapılacak bir araştırmada, müşteri iyi yorumlarla karşılaşılaşıyor.

Veri Madenciliği: Bildiğiniz madencilikten farkı kazı yapılan yerin internet olması. İnsanların internette yaptığı aramalar, beğenmeler, nelerden hoşlandığı gibi kişisel bilgilere ulaşma ve bunu şirketler için bir pazarlama raporu haline getirmek, bu işin amacı. Bilgisayar mühendisi kökenliler bu işe daha yatkın oluyor.

Gen Haritacılığı: Hızla gelişen bilim, hastalıkları daha başlamadan önlemeye başladı. İnsanların gen haritası çıkarılarak hastalık yapıcı faktörler belirlenebiliyor. Hızla gelişen bu tıbbi sektörde, gen haritacıları büyük paralar kazanıyorlar.

''Hacker''lık: Şirketler, ağlarındaki güvenlik açıklarını kapatmak için etik hackerlara ihtiyaç duymaya başladı. Hacker saldırısına karşı yine bir hackerdan yardım almak artık çok popüler. Bu işi yapanların 2020 yılında ortalama gelirinin 90 bin dolar civarı olacağı öngörülüyor.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.