Güncel

Gelecekte insanlar ve bilgisayarlar ortak bir dilde buluşabilecek mi?

Boğaziçi Üniversitesi 16. Uluslararası Çok Kipli Etkileşim Konferansında tartışıyor

Gelecekte insanlar ve bilgisayarlar ortak bir dilde buluşabilecek mi?

‘’16. Uluslararası Çok Kipli Etkileşim Konferansı’’ (ICMI 2014), Boğaziçi Üniversitesi ev sahipliğinde,  12-16 Kasım 2014 tarihleri arasında gerçekleşecek. Konferans, insan-insan ve insan-bilgisayar etkileşimi, ara yüzler ve sistem gelişimi hakkındaki multidisipliner araştırmalar alanında önemli bir uluslararası forum olarak öne çıkıyor. 16. ICMI 2014, çok biçimli etkileşim analizi, ara yüz tasarımı ve sistem gelişimi alanını tanımlayan teorik ve deneysel temellere, bileşen teknolojilerine ve birleşik çok modlu işleme tekniklerine odaklanacak.

1415616565_boun-logo.jpg

Bu yıl da 31 ülkeden 200 katılımcıyı ağırlayacak olan konferansın ana konuşmacıları arasında University of College London Etkileşim Tasarımı Bölümü’nden Profesör Dr. Yvonne Rogers, Cambridge Üniversitesi Bilgisayar Teknolojileri Bölümü Profesörü Peter Robinson, SAP Stratejik Araştırma ve İnovasyonlar Başkan Yardımcısı Cafer Tosun, Carnegie Mellon Üniversitesi Bilgisayar Bilimleri Bölümü’nden Prof.Dr. Alexander Waibel ve Incaa Designs Direktörü Sharon Oviatt yer alıyor.

ICMI 2014 kapsamında düzenlenecek demo oturumlarında, insan-bilgisayar ve insan-robot sistemleri ile bu sistemlerin eğitim, yazılım, eğlence, sağlık alanında uygulamaları, sosyal sinyallerin otomatik analizi, insan-şehir etkileşimi ve akıllı şehirler gibi temalarda ilgi çekici uygulamalar da canlı olarak izlenebilecek.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.