Güncel

Genç girişimcinin "Etkinlik Fabrikasına" bir ödül daha geldi

Türkiye Vodafone Vakfı’nın “Önce Kadın” projesi kapsamında cansuyu sermayesi verdiği girişimlerden biri olan www.etkinlikfabrikam.com sitesine bir ödül de Bilişim Yıldızları 2014’ten geldi.

Genç girişimcinin "Etkinlik Fabrikasına" bir ödül daha geldi

Türkiye Vodafone Vakfı’nın kadınların teknolojik iş fikirlerini hayata geçirmeleri için cansuyu sermayesi verdiği projelerden biri olan www.etkinlikfabrikam.com, Türkiye Bilişim Derneği tarafından düzenlenen Bilişim Yıldızları 2014 yarışmasında E-eğitim dalında ödüle layık görüldü. Genç girişimci Ceren Çubukçu’nun “Vodafone Önce Kadın Programı” kapsamında düzenlenen yarışmada kazandığı cansuyu sermayesiyle hayata geçirdiği Etkinlik Fabrikam platformu, herkesin kendi etkinliklerini/organizasyonlarını internet üzerinden tanıtabilmesini ve etkinlik biletlerini organizasyonun büyüklüğü veya küçüklüğü fark etmeksizin www.etkinlikfabrikam.com üzerinden satabilmesini sağlıyor. Küçük segmentlere hitap etmesiyle diğer dijital biletleme platformlarından ayrışan www.etkinlikfabrikam.com, faaliyete geçtiği Eylül 2013’ten bu yana hızlı bir büyüme gösteriyor.

Projenin yaratıcısı Ceren Çubukçu girişimiyle ilgili şu şekilde konuştu:

1407069215_prof3ceren.jpg

“Etkinlik biletlerini internetten kolayca satmaya başlamak için Türkçe herhangi bir self-servis dijital biletleme platformu yoktu. Biletlerinizi internetten satmaya başlamak için mevcut olan biletleme platformlarının müşteri hizmetlerini arayıp, anlaşmalar yapmanız gerekiyordu. Bu ihtiyaçtan yola çıkarak Etkinlik Fabrikam platformu projesini oluşturdum ve “Vodafone Önce Kadın Programı” kapsamında düzenlenen yarışmada kazandığım sermayeyle hayata geçirdim. Etkinlik Fabrikam platformu kısa sürede güzel gelişmeler kaydetti. Biz daha çok küçük grupları hedef alan etkinliklerin biletlerinin satışını gerçekleştiriyoruz. Diğer platformlar gibi yüksek miktarlarda komisyon almak yerine de bilet alanlardan çok daha düşük komisyonlar alıyoruz." Platform üzerinde bilet satışı yapanların devamlılığı olduğunu söyleyebilirim. Projenin şu anki başarısından oldukça memnunum. Yeni fikirlerle daha da büyüyeceğimizi düşünüyorum. Bir kadın olarak Türkiye’de e-ticarette yenilikçi bir girişimle örnek gösterilmekten gurur duyuyorum. Pek çok kadın girişimciye ilham olmayı umarım.”

Etkinlik Fabrikam, Bilişim Sistemleri Mühendisliği mezunu olan genç girişimci Ceren Çubukçu’nun kariyerindeki ilk başarı değil. Yüksek lisansını Bentley Üniversitesi’nde burslu olarak tamamlayan Çubukçu,  Make Your American Dream A Reality isimli kitabıyla Amazon.com’da satışa çıktığı birkaç gün içinde iş bulma kategorisinde ilk 4’e girerek çok satanlar arasında yer alarak da yazarlıkta da kendini ispatlamış bir isim.

Vodafone Türkiye Kurumsal İlişkiler Direktörü Gizem Keçeci ise şu şekilde konuştu:

“Dünyada Hillary Clinton ve Cherie Blair tarafından desteklenen mWomen projesinin Türkiye ayağı olarak hayata geçirdiğimiz Vodafone Önce Kadın programı ile kadınlarımızın gücüne teknolojiyle güç katarak yetkin girişimcilere dönüşmelerini, işlerini geliştirmelerini, hatta bu sayede dünyaya açılmalarını sağlamayı hedefledik. Eğitim ve teknoloji desteğimizle, iş fikri veya istihdam ihtiyacı olan yüzlerce kadınımıza, sosyal ve ekonomik hayatta söz sahibi olmalarına destek olmaktan mutluluk duyuyoruz. Etkinlik Fabrikam gibi başarılı girişimler ne kadar doğru bir projeye imza attığımızı kanıtlar nitelikte. Ceren Çubukçu’nun başarı hikayesinin diğer kadın girişimcilerimizi de teşvik edeceğini düşünüyorum. Kadının ekonomik gücünü destekleyen çalışmalarımızı ‘Önce Kadın Programı’ çatısı altında devam ettireceğiz.”

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.