Güncel

Gersan Elektrik, Tesla'yla anlaşmayı imzaladı!

İki firma, elektrikli araç şarj istasyonlarının üretimi ve montajıyla ilgili olası bir ticari ilişkiyi değerlendirmek amacıyla gizlilik anlaşması imzaladı.


Tesla otomobilleri şarj etmek için kullanılan SuperCharger şarj istasyonlarını Türkiye'de de kurmaya hazırlanan şirket, bu amaçla Gersan Elektrik'le işbirliği gerçekleştirecek. Gersan Elektrik yaptığı açıklamada, Tesla Motors ile anlaşma imzalandığını duyurdu.

Yapılan açıklamada, Söz konusu sözleşme gereği, Tesla ile şirketimiz arasında, AC/DC elektrikli araç şarj istasyonları üretimi ve montajı ile ilgili olası bir ticari ilişkiyi değerlendirmek için imzalanmıştır sözlerine yer verildi.

1512470521_gersan-elektrik-tesla-ile-gizlilik-anlasmasi-103132162855o.jpg

Geçen ay ülkemizi ziyarete gelen ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'la görüşen Tesla CEO'su Elon Musk, Türkiye'deki şirketini 2016 yılı başında kurmuştu. Bir yıldan fazla süredir Tesla'nın İstanbul'da bir mağaza açarak Türk tüketicilere araçlarını sunacağı ifade ediliyordu. Ancak bununla ilgili henüz bir açıklama yok.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.