Getir şimdi de ABD'de faaliyete geçti!

Getir ABD Chicago'da faaliyete geçtiklerini duyurdu. İşte detaylar.

Getir şimdi de ABD'de faaliyete geçti!

Türkiye'nin en çok tercih edilen teslimat şirketlerinden biri olan Getir şimdi bir ülkeye daha açıldı. Avrupa pazarında faaliyet göstermeye başlayan Getir şimdi ABD Chicago'da faaliyetlerine başlayacak.

Getir'in hedefli ABD'de 300 şehirde aktif olarak varlık göstermek. Şirketin kurucu ortağı Nazım Salur konuyla ilgili: "Büyümenin fonlanması için gerekmesi halinde yeni fonlama turlarına çıkabileceklerini ve büyümeyi hızlandırmak için satın alma yapabileceklerini" söyledi.

Getir şimdi de ABD'de faaliyete geçti!

Getir şimdi de ABD'de faaliyete geçti! - Resim : 1

Nazım Salur  “Gerekirse o para var. Bizim tarz işlere yatırım yapan diyelim ki tüm dünyada 200 tane major fon varsa bunların 190’ı bizim kapımızı çalmıştır. ‘Bir sonraki yatırım turunu ne zaman yapacaksınız’ diye bize rezervasyonu vardır. Daha çok paraya ihtiyaç görürsek onları çağırıp yeni bir yatırım turu yaparız” ifadelerine yer verdi. Şirketin hedefi ise yıl sonuna kadar New York ve Boston'da faaliyete geçmek. ABD'de arz talep söz konusu olduğunda Salur, “Halka arzı büyümek için fonlama olarak düşünmek lazım” dedi.

Geçtiğimiz günlerde YemekSepeti, Getir'in Avrupa'daki en önemli rakibine yatırım yapmıştı. Getir ise şu anda e-ticaret platformu N11'de hisse alımı için görüşmeler düzenliyor. Türkiye'de hızla büyüyen ve bünyesine farklı seçenekler ekleyen Getir için yurt dışı planları nereye varacak göreceğiz. ABD pazarında başarı elde etmesi durumunda şirket oldukça değerlenecektir.